Medzinárodný mládežnícky turnaj juniorov úspešný.

14.11.2012 11:18:24
Mládežnícky výber Východu ovládol medzinárodný turnaj na domácej pôde.

Metropola východu hostila v nedeľu 4. novembra 2012 medzinárodné stretnutie juniorských výberov Maďarska a regiónov BratislavaVýchod. Mestská športová hala v Košiciach vytvorila podujatiu dôstojné prostredie v ktorom predviedli hráči svoje florbalové umenie. Priateľské stretnutia odohrali systémom každý s každým. Najlepšie sa darilo domácemu výberu z Východu.

 

Výber Východu pod vedením trénera Kopejka dominoval v oboch zápasoch. Po víťazstvách nad juniormi Maďarska a výberom Bratislavy sa tešili z prvenstva. Vo vzájomnom zápase o 2. miesto podľahli mladí Slováci z Bratislavy svojim rovesníkom z Maďarska. Výber Bratislavy pod vedením trénera Hvozdíka sa nepredstavil v najsilnejšej zostave čo sa prejavilo na výkonoch, keď výsledkovo nenadviazal na medzištátne stretnutia s Maďarskom v apríli 2012.

 

Medzinárodné stretnutia v Košiciach splnili svoj účel - pomohli Maďarsku v príprave na juniorské medzinárodné vystúpenia, priniesli kvalitnú konfrontáciu medzi hráčmi zo slovenských klubov z dvoch regiónov, ktorí by si v takomto zložení nemali kde zmerať sily.

 

Veríme, že podobné stretnutia a akcie sa budú konať častejšie s väčšou účasťou tímov, ktoré prispejú k rozvoju a skvalitneniu mládežníckeho florbalu na Slovensku.

 

Výsledky stretnutí:

 

Výber Východu – Maďarsko               6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

 

Výber Východu – Výber Bratislava    6:4 (1:0, 1:2, 4:2)

 

Výber Bratislava – Maďarsko             5:8 (1:1, 3:4, 1:3)

späť