Mészáros: „Kúpim si playstation a hráči ma budú počúvať!“

28.10.2016 14:04:01
Najvyššia domáca súťaž mužov Extraliga, pokračuje zápasmi deviateho kola. Chystá sa viacero vyrovnaných súbojov a jedným z nich bude aj duel susedov v tabuľke medzi domácou Nižnou a Prešovom.

Do Tvrdošína pricestuje Prešov, ktorý je v tabuľke na šiestom mieste a má o jeden bod viac než ich zajtrajší súper z Nižnej. Oravčania sa na svojho súpera poctivo pripravovali a chcú potešiť svojich fanúšikov, pretože im posledný domáci zápas so Skalicou nevyšiel. „Do súboja s Prešovom ideme s jednoznačným cieľom zvíťaziť a potvrdiť získané body na ihrisku Lida v Bratislave. Musíme však eliminovať najlepšieho strelca Prešova Jana Komíneka, ktorému nesmieme dať veľa priestoru,“ povedal tréner Nižnej Martin Tomaga. Prešovčania vnímajú súboj trochu inak. „Nemusí to byť len súboj dvoch najlepších strelcov súťaže. Hracia plocha v Tvrdošíne, kde neradi hrávame, je malá a nerovná. Skôr to bude o kvalitnej obrane, blokovaní častých striel a kvalitných výkonov brankárov. Ktorý sa lepšie vyspí a zachytá, to družstvo uspeje,“ povedal kapitán a hrajúci tréner Prešova Martin Sikorjak.

 

Bratislavské Lido ťahá neúspešnú sériu štyroch prehratých zápasov. Nečaká ich však nič jednoduché. Zajtra nastúpia na pôde úradujúcich majstrov FK ATU Košice. Po prehre s Nižnou bol tréner Lida Gabriel Mészáros trochu frustrovaný a skonštatoval: „Séria štyroch prehier je nepríjemná. Aj napriek tomu, že do Košíc cestujeme v mierne oslabenej zostave, chceme bodovať. Verím, že sa „hluchá“ tretina ako v každom zápase, v ktorých sme prehrali, už nebude opakovať, lebo si radšej kúpim playstation a tam ma budú všetci hráči na slovo poslúchať!“

 

Do Trenčína cestuje druhý bratislavský tím VŠK FTVŠ Lafranconi. Oba celky v predchádzajúcom kole prehrali a tak budú potrebovať body. Líder súťaže FBK AS Trenčín cestuje do Košíc, kde ich budú chcieť „skoliť“ hráči miestneho Florka. Po dvojtýždňovej pauze si zahrajú aj Skaličania, ktorí vyhoveli žilinským „Kobylkám“ a vzájomný súboj predchádzajúceho kola si odložili. Zajtra hostia Záhoráci v českých Dubňanoch nováčika Žltý Sneh Košice. Žilinčania cestujú do Stupavy, kde si zahrajú proti rozbehnutému Tsunami Záhorská Bystrica.

 

Program Extraligy mužov:

 

9. kolo – sobota 29. 10. 2016:

 

13.00 hod – TJ A-FbO Nižná – FBC Mikuláš Prešov (MŠH, Školská, Tvrdošín)

16.00 hod – ŠK 1. FBC Trenčín – VŠK FTVŠ Lafranconi UK (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

17.00 hod – FK ATU Košice – ŠK Lido Prírodovedec (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

18.30 hod – FBC Skalica – Žltý Sneh Košice (ŠH Sportcentrum Želva, Hodonínská, Dubňany, ČR)

 

9. kolo – nedeľa 30. 10. 2016:

 

15.00 hod – FbO Florko Košice – FBK AS Trenčín (Multihala, Alejova, Košice)

16.00 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH ZŠ kpt. J. Nálepku, Školská 2, Stupava)

späť