Mészáros opúšťa AS Trenčín, v kariére chce pokračovať

19.06.2020 11:45:01
Skúsený brankár Gabriel Mészáros nebude v budúcej sezóne chytať za AS Trenčín, s ktorým v ročníku 2018/2019 získal slovenský extraligový titul. V kariére však chce pokračovať a na nový ročník sa poctivo pripravuje s jedným z bratislavských tímov.

Pre odchod z AS Trenčín sa rozhodol najmä z logistických príčin, keďže pod hradom Matúša Čáka už nebýva. „V AS Trenčín som pôsobil od roku 2017. Pochádzam z Trenčína, no dlhodobo žijem v Bratislave. Takto som tri roky chodil na jeden tréning týždenne, čo je jednoducho málo. Z pracovných a časových dôvodov sa viac stihnúť nedalo. Netrénované telo je náchylnejšie na zranenia, možno aj preto bola moja minulá sezóna po zdravotnej stránke taká, aká bola. Odohral som tak polovicu sezóny a boli aj zápasy, kde som nastupoval zranený. Čo sa týka tréningov, snažil som sa udržiavať individuálne a doplnkovými športmi, ale tréning s tímom je o inom. Jednoducho som si spočítal 2+2 a dospel k záveru, že už to takto nemá význam,“ povedal Gabriel Mészáros pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB).

 

Pôsobenie v AS Trenčín sa mu už navždy vrylo do pamäti. „AS Trenčín nevyžadoval až taký striktný prístup k tréningovej dochádzke, vo väčšine extraligových klubov, možno aj vo všetkých ostatných, by jeden tréning týždenne jednoducho na extraligový káder nestačil. Z tohto pohľadu som AS vďačný za šancu. Veľa zážitkov z uplynulých troch rokov mám pozitívnych, no sem-tam sa našli aj negatívne. Okrem titulu mi asi najviac zostane v pamäti štvrťfinálová séria play-off 2018 proti Florku Košice. Padli sme síce po piatich zápasoch, ale tá séria mala všetko, čo mala mať, boli to strhujúce a vyrovnané zápasy,“ zaspomínal si niekdajší reprezentant SR, účastník majstrovstiev sveta 2012.

 

V uplynulom ročníku bol najstaršou brankárskou jednotkou v extralige mužov. V kariére chce, napriek tomu, 30-ročný gólman pokračovať. „Momentálne sa pripravujem 4-5x týždenne v Bratislave pod vedením kondičného trénera. Moje telo si po zraneniach opäť zvyká na vyššiu záťaž. Pokračovanie v hráčskej kariére je momentálne otvorená vec, rovnako aj nový angažmán. Ešte by som chcel sezónu - dve potiahnuť. Uvidíme, čo prinesie leto,“ povedal päťnásobný slovenský šampión.

 

AS Trenčín na webe referuje, že jeho ďalšie pôsobisko bude ŠK Lido Prírodovedec, ale vôbec to tak nemusí byť. „Ďakujem Lidu za možnosť pripravovať sa s nimi. Je to logické, keďže máme nadštandardné vzťahy, ale zatiaľ je všetko otvorené, nič nie je podpísané a koniec koncov v tíme už pôsobí dvojica kvalitných brankárov Dobrovodský - Veninger. Takže zatiaľ by som z tejto skutočnosti vôbec nerobil hotovú vec. Moja príprava s Lidom je fakt, ktorý vôbec nemusí mať súvis s mojím novým pôsobiskom,“ ozrejmil.

 

Predčasne ukončená sezóna 2019/2020 sa pre Mészárosa skončila ešte skôr ako pre väčšinu ostatných hráčov. Pre zdravotnú indispozíciu odchytal iba desať extraligových stretnutí. Ako je na tom po fyzickej stránke teraz? „Trénujem, snažím sa dostať sa do kondície, pretože mám zo zimy veľké resty. Vinou zranenia a pandémie som v podstate štyri mesiace nešportoval. Behať a cvičiť chodím s bandážami na členkoch, kolene aj ramene. Niekedy si pripadám ako RoboCop, alebo pamätníci si možno spomenú, ako obandážovaný hrával Bohuš Kaňovský z Dubnice. Momentálne som zdravotne v poriadku, dúfam, že to tak aj ostane a zranenia sa mi budú vyhýbať,“ uzavrel.

 

AS Trenčín informoval na svojej internetovej stránke, že káder, okrem Mészárosa, opúšťajú aj Lukáš Mandinec, ktorý si chce od florbalu oddýchnuť a legionár Petr Graclík. Ten sa vrátil do vlasti, kde bude pôsobiť v tíme Zlín Lions.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: AS Trenčín

späť