Mészáros si v tejto sezóne zrejme už nezachytá

14.02.2020 20:23:59
Brankára florbalistov AS Trenčín Gabriela Mészárosa trápi ďalšie zranenie, ktoré ho zrejme pripraví o zvyšok sezóny 2019/2020. Najstarší extraligový gólman sa však nezranil na palubovke, ale vo voľnom čase na lyžovačke počas reprezentačnej prestávky.

„Pri lyžovaní začiatkom februára som pocítil silné pichnutie v kolene a magnetická rezonancia ukázala, že ide o natrhnutý bočný väz. Odhadovaná doba liečenia je šesť až osem týždňov, takže sezóna pravdepodobne pre mňa skončila. Naďalej verím v náš postup do play-off, no na istotu je potrebné, podľa môjho názoru, vyhrať tri zápasy. Okrem Púchova musia chlapci zdolať buď Florko alebo Nižnú a, samozrejme, o všetkom sa rozhodne asi v poslednom kole doma proti Prešovu,“ uviedol Mészáros pre oficiálne komunikačné kanály AS Trenčín.


V tomto ročníku ho zranenia sužovali prakticky už od začiatku a aj preto v extralige zasiahol do desiatich zápasov. Pozíciu brankárskej jednotky v tíme aktuálneho slovenského šampióna po ňom prevzal Marek Paulen, ktorý je kmeňový hráč FbO Žochár Topoľčany a v Trenčíne pôsobí v rámci striedavých štartov.


„Na túto pozíciu som sa chcel dostať, odkedy som videl prvýkrát hrať AS, vtedy ešte ako M-Šport. Som šťastný, že som sa sem dokázal prepracovať a chcem svoje výkony stále posúvať ďalej. Počas tejto sezóny som čakal na svoju šancu a tej som sa dočkal v Prešove. Trochu mi v tom určite pomohlo aj vtedajšie Gabove zranenie prstu na ruke. Snažím sa podávať kvalitné a stabilné výkony, aby som sa na tejto pozícii udržal a pomohol chalanom ku ďalším víťazstvám,“ vyhlásil Paulen.


Prezradil aj, koho dres si oblečie v prípade, že sa do play-off dostane jeho kmeňový klub i extraligista. „Bude to boj do posledného zápasu, ale stále to máme vo svojich rukách. S Topoľčanmi som sa dohodol, že keď budú hrať oni aj Trenčín, tak nastúpim v za AS!“


AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: AS Trenčín

späť