Michal Cvanciger: "Čaká nás veľmi náročný zápas na úvod."

29.01.2013 08:03:29
Prvý deň v Lotyšsku má za sebou slovenská reprezentácia žien.

Slovenky sa pomaly v Lotyšsku aklimatizujú. Po náročnej ceste si dievčatá oddýchli na izbách, čo každému členovi cesty bodlo. Slovenky absolvovali dnes aj oficiálny hodinový tréning, ktorý dievčatá prebral. S asistentom trénera Michalom Cvancigerom sme sa obzreli v krátkosti späť. „Pred odchodom do “malého Fínska“ prebehlo zopár tréningov v Púchove. Boli zamerané na zohranie formácií, rozohranie pod tlakom plus pressing a presilová hra. Po 17 hodinovej ceste sme sa ubytovali v blízkosti haly na vysokoškolskom internáte, dohnali spánkový deficit a podvečer absolvovali tréning. Dievčatá sú zatiaľ všetky zdravé a už sa tešia na zajtrajší zápas s domácim Lotyšskom.“

 

Slovenky do turnaja vstúpia s domácou reprezentáciou Lotyšska. Súpera sme si priblížili i z pohľadu trénerov. „Tak Lotyšsko je favorit celej tejto kvalifikačnej skupiny. Je najvyššie nasadeným tímom a na posledných MS vo Švajčiarsku obsadilo 6. miesto, pričom my sme skončili na dvanástom. Čiže z toho vyplýva, že nás čaká veľmi náročný zápas a všeobecne sa predpokladá, že Lotyšky skončia na prvom mieste. My sa však pokúsime ich zaskočiť agresívnou a dosť vysunutou hrou. Možno je aj dobre, že hráme s nimi hneď prvý zápas a ak sa aj prehrá nič sa nedeje lebo na postup potrebujeme poraziť ďalších papierovo slabších súperov.“ analyzoval Michal Cvanciger nášho zajtrajšieho súpera.

 

„Zajtra nás čaká náročný zápas a zároveň to bude pre nás menšia previerka ako na tom stojíme. Súper je kvalitnejší a hlavne je na domácej pôde, takže bude nabudený a žhavý ukázať fanúšikom svoju kvalitu. Do zápasu však pôjdeme naplno s jediným cieľom a to vyhrať. Musíme si hlavne veriť a premieňať všetky šance. Máme mladý a šikovný tím, ktorý bude chcieť všetkým ukázať, že patrí na MS sveta!“ Alexandra Ferencová skúsený defenzívny pilier obrany Slovenská má  jasno v tom čo nás zajtra čaká. 

 

Zápas s Lotyšskom sa začína o 19:00 hod. miestneho času. Vo Valmieri je o hodinu viacej ako na Slovensku preto je potreba myslieť na časový posun pri sledovaní zápasu, aby ste nezmeškali vstup Sloveniek do turnaja. Zápas pre slovenského diváka začína o 18:00 hod. a sledovať ho môžete LIVE práve TU. Pripomíname Vám, email szfbfloorball@gmail.com na ktorý môžete stále posielať motivačné odkazy pre dievčatá a pozdravy z domova. 

späť