Michal Cvanciger: "Všetky hráčky sú vyrovnané a môžu nastúpiť hoci kedy."

07.01.2013 21:49:20
Cítime, že dievčatá opäť trocha dospeli, dozreli a už sa to blíži k ženskému výberu, nie k juniorskému ako sme po minulé roky mali.

Ženská reprezentácia Slovenska vo florbale absolvovala druhé sústredenie v rámci prípravy na kvalifikáciu MS. V Púchove sa zišli legionárky doplnené o Slovenky pôsobiace v domácej extralige, ktoré absolvovali krátke sústredenie. Tréneri vsadili kartu na herné sústredenie. „Príprava prebehla tak ako sme predpokladali. Celé sústredenie sme naschvál mali herné, aby sme vedeli ako sú na tom hráčky v hre. Krátke sústredenie a výber 20 hráčok na kvalifikáciu.“ ozrejmil trénerský zámer Michal Cvanciger asistent trénera.

 

Slovenky majú pred sebou tri týždne do odjazdu na kvalifikáciu. Pred kvalifikáciou je za cieľ postup. Tím Slovenska je starší, skúsenejší a vystužený hráčkami zo zahraničia. Nová krv v tíme s novickami prináša i premiérovú účasť v reprezentácii. „Veríme, že to je tá správna nová krv, aj keď to nie sú mladé hráčky. Novicky sú už zrelé ženy a veríme, že to bude pre nás len plus.“

 

„Badať evidentný progres, ale niektoré to budú ešte potrebovať aby bolo poznať ten rozdiel medzi dievčatami ktoré hrajú na Slovensku a v zahraničí. Určite, dievčatá ktoré sú vonku dlhšie v kvalitných kluboch pomáha to celému tímu. Celkom sme spokojní proti tým minulým výberom. Máme dobrý dojem z nominácie. Všetky hráčky sú konkurencie schopné a môžu zasiahnuť do zápasu hoci kedy aj keď nebudú hrať od začiatku. Cítime, že dievčatá opäť trocha dospeli, dozreli a už sa to blíži k ženskému výberu, nie k juniorskému ako sme po minulé roky mali. Všetky hráčky sú vyrovnané a môžu nastúpiť hoci kedy okrem top dvoch troch hráčok. Káder je vyrovnaný, široký preto to nebude stáť len na pár hráčkach. Myslím, že by sme to mohli zvládnuť.“ skonštatoval asistent trénera na margo zloženia tímu v kvalifikácii.

 

Nominácia na kvalifikáciu bola zverejnená hráčkam na záver sústredenia od trénerov. Dnes bola oficiálne zaslaná na IFF. Vo výbere trénera Marksa nechýba i skúsená vítkovická útočníčka Denisa Ferenčíková. „Musím povedať, že sme sa tu stretli baby, ktoré vytvorili dobrú partiu. Postupne tréningami, ktoré sme absolvovali, sme sa čoraz viac zlepšovali a formácie sa zohrávali. Myslím si, že aj keď sme veľa sústredení neabsolvovali sme dobre pripravené po hernej stránke. Chýbajú nám ešte také taktické veci ako prechody do útoku či bránenie, štandartky. Máme dosť veľké šance uspieť, keď postupujú tri najlepšie tímy.“  hodnotí krátky pobyt v Púchove rodáčka z Oravy.

 

Kolektív ženskej reprezentácie tvorí skvelú partiu, ktorá zdobí náš tím. Nové hráčky do tímu zapadli skvelo čo potvrdzuje Martina Stašová. „Dievčatá sú súper, vôbec som nečakala, že tu bude taký skvelý kolektív. Som tu druhý krát a pomaličky sa spoznávame. Ako však spoznávam baby, tak všetky študujú a ja pracujem, čo je taký zvláštny pocit.“ dodala s úsmevom Martina.

 

Najbližší program ženskej reprezentácie je stále otvorený. Jasné je čo čaká dievčatá v Lotyšsku a to je päť zápasov v rade. „Nie je nič potvrdené. Mali by sme sa 26. januára stretnúť v Nitre, kde by sme mali absolvovať tri tréningové jednotky. Tréningy by mali byť zamerané na technické veci. Potom nás už v nedeľu čaká len odjazd do Lotyšska“ dodal na záver Michal Cvanciger.

späť