Michal Streška: "Ráta sa len umiestnenie na konci play-off.“

15.03.2013 16:48:15
Ciele sú ako každý rok najvyššie. Bez vysokých cieľov sa nedá uspieť a čokoľvek iné by bolo po prvom mieste i našich výkonoch pokrytectvo.

Bratislavským vysokoškolákom VŠK FTVŠ UK Bratislava sa podarilo po dlhom čakaní vyhrať základnú časť. Výhodná pozícia pred play off, ale i zosadenie z trónu Trenčín, má na svedomí bratislavský Hurikán. Teraz sa asi každí pozastaví, pri tom rozdielnom mene. „Oficiálny názov florbalového klubu je stále VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava. Vysokoškolský klub našej Alma Mater - VŠK FTVŠ UK BA, pod ktorej krídlami stále pôsobíme, síce Hurikán v názve nemá, ale pravé tento názov je pre nás všetkých v klube srdcovou záležitosťou a preto si ho v ňom ponechávame.“ prezradil predseda klubu Michal Streška odlišnosti v názve používanom v éteri.

 

Po dlhých pokusoch sa to podarilo. Hurikán sa prehnal po florbalových ihriskách a prinieslo mu to prvé miesto v základnej časti. „Dosiahnuté prvé miesto nás v klube veľmi teší, keďže chalani sebe i súperom dokázali, že s nimi treba počítať, hlavne ta domáca bilancia bez straty bodu je skvelá. Prvé miesto nám dáva papierovo ľahších súperov, keď sa v prípadnom semifinále vyhneme Florku i Trenčínu. Na druhú stranu prvé miesto samé o sebe nič neznamená. Ráta sa len umiestnenie na konci play-off.“ Michal Streška sa v krátkosti vrátil k základnej časti, ale nezabudol i na to čo ich čaká.

 

„Myslím, že je to viacero faktorov, ktoré sa spojili. Základ tímu hrá viac rokov pokope, viacero hráčov dozrieva do najlepšieho florbalového veku. Podarilo sa nám cez leto posilniť o viacerých kvalitných hráčov, ktorí našu hru s loptou i bez nej zrýchlili. A v neposlednej rade je to veľká zásluha aj nášho trénera Doda Velčickeho, ktorý tímu venuje 100% svojho čašu. Dobre ho pripravil takticky aj fyzicky a na hre je to poznať.“ vyzdvihol predseda Hurikánu svojich hráčov.

 

Pred sezónu nastalo v šatni Hurikánu veľké tornádo. Keď sa stretnú dva živly je to katastrofa, ale na pravom brehu Dunaja to viedlo k úspechu.  Viacero nových hráčov v zostave sa v tíme dobre etablovalo a do zostavy zapadli. „Pred sezónou vyzerala zostava nie veľmi nádejné, odišiel dlhoročný tréner Marek Marušinec, s florbalom skončili Mišo Zalibera i Marek Marušiak, všetko hrači prvých dvoch útokov. V lete sme si preto sadli a pritiahli posily do novej sezóny, Mádera, Martináka, Murcka, Cíbika, Priklera, Jurča, vrátil sa Vlášek. Najviac potešili prvý dvaja, Tomáš Máder je skvelý hráč s tvrdou strelou, rýchlo posúva loptu. Fero Martinák je rýchly, bojovník s dobrým výberom miesta, ktorý nám v druhom útoku chýbal.  Je škoda, že sa vážnejšie zranil Roman Cíbik a prakticky vynechal celú sezónu, mohol byť tiež prínosom."

 

Hurikán už zajtra nastúpi proti Stupave na štvrťfinálové zápasy play off. „Sme radi, že hráme so Stupavou, keďže nám to ušetrí čas i peniaze za cestovanie. Na druhú stranu má Stupava mladý, šikovný tím, ktorý pred play off posilnili aj hráči Záhorskej Bystrice. Je to nebezpečný súper, ale to je každý tím čo sa dostal do vyradovačky. Ak naši chalani podajú výkony ako počas dlhodobej časti o výsledok celej série sa nebojím. S plným rešpektom k súperovi je to seria, v ktorej rozhodne náš výkon na ihrisku.“ Michal Streška vyzdvihol kvality a prednosti oboch tímov.

 

Po víťazstve v základnej časti asi nie je treba veľmi predstavovať ciele v play off. Hurikán pôjde za maximom čo mu môže sezóna ponúknuť. Ciele sú tie najvyššie, potvrdzuje to i predseda Hurikánu. „Áno, ciele sú ako každý rok najvyššie. Bez vysokých cieľov sa nedá uspieť a čokoľvek iné by bolo po prvom mieste i našich výkonoch pokrytectvo. Pevne verím, že naši hráči majú dostatok psychických  síl, vôle vyhrávať i potrebné florbalové zručnosti, aby boli v tomto play-off úspešní. Dúfam, že si diváci i fanúšikovia florbalu nájdu čas pozrieť

tohtoročné play-off naživo v nasej hale a my urobíme maximum, aby z našich zápasov neodchádzali nespokojný.“

 

V závere by sme nemali zabudnúť na polovičky hráčov Hurikánu. Tým sa darí mimo ihriska tak isto dobre ako chalanom. Prírastky do rodiny bratislavského Hurikánu pribúdajú, veď len nie dávno sa stal otcom Adam Kalčok. Otvcovské povinnosti si plní i Michal Streška a ako to je s novou generáciou? „No my, pre to v klube robíme maximum!“ zakončil náš spoločný rozhovor predseda víťaza základnej časti. 

späť