Michalovce novým lídrom, Bystrica má v rukách prvenstvo

09.03.2015 22:19:05
V dohrávanom ôsmom kole prvej ligy žien, ktoré sa počas víkendu odohralo v Michalovciach prinieslo zaujímavé výsledky. Doterajší líder tabuľky a minuloročný víťaz súťaže Kysucké Nové Mesto podcenilo účinkovanie na Východe a prehralo v oboch svojich zápasoch.

Najprv Kysučanky podľahli domácim Michalovciam tesne 2:1 a v druhom súboji dňa nedokázali zdolať ani Banskú Bystricu, ktorá ich zdolala 3:2. Prvé miesto tak prenechali Michalovciam, ktoré ešte doma zdolali FbO Florpédo Bratislava 5:0. „Súboje s Kysuckým Novým Mestom boli vždy vyrovnané. Aj tentoraz sme sa naťahovali o jediný gól. Tentoraz sa šťastie naklonilo na našu stranu a víťazstvo nás teší. Florpédo pricestovalo v najnižšom možnom počte. Po celý zápas bránilo a naše hráčky sa tejto hre prispôsobili. Cieľom bolo vyhrať a to sa nám podarilo,“ zhodnotil zápasy tréner Michaloviec Gerhard Puchír. Východniarky sú blízko k víťazstvu v lige. Majú pred sebou zápas s bratislavským ŠK Lido, no aj v prípade výhry, musia čakať na to, či Banská Bystrica dokáže vyhrať dva súboje, ktoré má pred sebou. „My sme si svoju príležitosť vyhrať prvú ligu premrhali pred dvomi týždňami v priamom súboji s Bystricou, ktorý sme prehrali 2:4. Sústredíme sa predovšetkým na boj o druhé miesto tabuľky a čo bude ďalej uvidíme.“ Do Extraligy sa minulú sezónu nehrnul nikto. V tomto roku to vyzerá, že záujem stúpa. „My pre to robíme všetko už dve sezóny, no všetko bude záležať na Ligovej komisií SZFB ako nastaví podmienky. Záujem tu je, no na ťahu je zväz,“ dodal Puchír.

 

Banská Bystrica zdolala Florpédo 9:1 a pred posledným kolom, ktoré organizuje v domácom prostredí má vo vlastných rukách osud ligy. Bystričanky majú totiž k dobru dohrávku s ŠK 1. FBC Trenčín. Ak uspejú aj v druhom zápase proti FBK Harvard Partizánske vyhrajú súťaž. „S Florpédom to bolo na jednu bránku a výsledok hovorí za všetko. S Kysuckým Novým Mestom sme odohrali najťažší zápas sezóny. Vedeli sme o čo nám ide. Podarilo sa nám dostať do vedenia 3:0, no súper sa postupne dostal do zápasu a znížil na 3:2. Dokázali sme to však uhrať a svoj osud máme vo svojich rukách,“ povedal tréner Banskej Bystrice Zdenko Babík.

 

ZDROJ FOTO: www.novinyzemplina.sk

späť