Michalovce ťahali na Orave za kratší koniec

02.11.2019 21:06:25
Rozbeh ako sa patrí zaznamenali Oravčanky v zápase proti Michalovciam. Už prvá tretina jednoznačne naznačila, kto bude na ihrisku vládnuť, čo sa prakticky dialo až do konca duelu medzi domácim Tvrdošínom, ktorý zdolal Michalovce 15:5.

Zverenkyne trénera Milana Burdeľa mali pred zápasom s Michalovcami na svojom konte dve prehry a keď sa chceli udržať v kontakte so špicou tabuľky, tak museli pomýšľať na víťazstvo. To im vychádzalo hneď od úvodu stretnutia. O prvý gól sa postarala Veronika Paňková, autorka neskoršieho hetriku a po nej skórovala Michaela Dulková. Rezultát prvej tretiny sa zastavil na skóre 5:1 pre Tvrdošín.

 

Druhé dejstvo malo totožný priebeh. Góly na konte domácich postupne pribúdali a Východniarky opäť len kozmeticky upravili. Tvrdošín vyhral druhú tretinu 4:1 a tak svietilo na ukazovateli skóre už 9:2.

 

Úvod tretej časti mali lepší Michalovčanky, keď už po 15 sekundách strelila tretí gól svojho družstva Nikoleta Randová. Len tri sekundy stačili Michaele Krivulčíkovej aby kontrovala a zároveň strelila desiaty gól Tvrdošína. Oravčanky búšili ďalej a výsledkom bol už o malú chvíľu presný „projektil“ v bráne Michaloviec z hokejky Barbory Spišiakovej. Nikto netušil, že to bude na góly najúrodnejšia tretina. Tvrdošín ju napokon vyhral 6:3 a celý zápas vysoko 15:5.

 

Hlasy po zápase:

 

Milan Burdeľ (Treéner FbK Tvrdošín): „Dnešný zápas hoc bol víťazný nemôžem hodnotiť pozitívne. Hlavne na hru akú sme predvádzali. Nebolo premenených neskutočné množstvo šancí. Čo ma ale mrzí najviac je fakt, že sme inkasovali opäť veľa gólov.“

 

Barbora Spišiaková (Najlepšia hráčka FbK Tvrdošín): „Na začiatku zápasu sme mali problémy s obranou. Do druhej tretiny sme si povedali čo treba zmeniť a postupne sme to začali zlepšovať. Súper nám dával dosť priestoru čo sa napokon odzrkadlilo aj na konečnom výsledku. V závere sme poľavili a súper to samozrejme dokonale využil. Celkovo zápas hodnotím pozitívne.“

 

Gerhard Puchír (Tréner Eastern Wings Michalovce): „Gratulujem Súperkám k zaslúženému víťazstvu. Vedeli sme , že súper je silný no i tak sme sa snažili ho potrápiť čo sa nám ale nepodarilo naplniť. Priestor dostali naše mladé hráčky, ktoré zbierali skúsenosti proti takému skúsenému súperovi. Mrzia nás ďalšie zranenia niektorých našich hráčok. Uvidíme v akej zostave budeme naďalej nastupovať.“

 

Nikoleta Randová (Najlepšia hráčka Eastern Wings Michalovce): „Súper bol lepší a zohratejší. Nezohratosť a mladosť nášho tímu nás stálo zápas. Do budúcna sa musíme vyhýbať chybám, ktoré často robíme.

 

FbK Tvrdošín – Eastern Wings Michalovce 15:5 (5:1, 4:1, 6:3)

 

ZDROJ FOTO: Jozef LEPÁČEK

späť