Mládenkovú to ťahá do reprezentácie, no pozvánky odmietala

20.08.2019 13:55:29
Najlepšia brankárka Slovenska za sezónu 2018/2019 je podľa výsledkov ankety Slovenského zväzu florbalu Radka Mládenková zo Sabinova. Uspela napriek tomu, že v uplynulom ročníku nastúpila v základnej časti najvyššej slovenskej súťaže žien iba v 15 stretnutiach. Ďalších desať duelov pridala v play-off. Aj preto ju vlastný úspech prekvapil.

„Rozhodne je to pre mňa šok. Vo florbale už nepôsobím tak intenzívne ako kedysi. Dala som si pauzu aj v reprezentácii, keďže osobný život, bývanie, práca a rodina mi nedovoľovali sa toľko venovať športu. Občas som si chodila zahrať za Sabinov, lebo florbal mi chýbal. V základnej časti som odohrala zopár zápasov. Netrénovala som, nebola som s tímom, iba som niekedy išla chytať. Keď sa blížilo play-off, pripravila som sa na to, že budem vyťaženejšia. Som vďačná, že som uspela v ankete a vážim si to o to viac, o čo menej sa pohybujem vo florbalových kruhoch,“ povedala pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu Radka Mládenková.

 

Skúsená brankárka obhájila svoje prvenstvo z doposiaľ poslednej edície Florbalistu roka, ktorá sa uskutočnila ešte v roku 2015. „Myslím si, že takáto anketa by mala byť každý rok. Je to pre hráčov veľká motivácia. Aj mňa to posúva vpred, hoci som už pomaly chcela skončiť, keďže, ako som spomínala, už mi na florbal nezostáva toľko času. Zdá sa však, že stále ma registruje veľa ľudí. Je to veľmi príjemné a motivujúce,“ uviedla. „Škoda, že anketa nebola napríklad v roku 2017, keď baby hrali výborne na Majstrovstvách sveta v Bratislave, vtedy by to zrejme vyhrala Kaja Krištofová, ktorá vtedy tímu veľmi pomohla.“

 

Mládenková síce viackrát prízvukovala, že florbal už nie je jej priorita, no stále na ňu nezanevreli ani v národnom tíme, hoci sa v najcennejšom drese už dlhší čas nepredstavila. „V ostatnom období som trikrát dostala pozvánku do reprezentácie. Menila som však prácu a riešila som aj iné záležitosti a nevychádzalo mi to. Vždy som sa všetko snažila robiť na sto percent, či už vo florbale alebo v práci a začalo byť toho veľa. Časovo sa to nedá pokryť. Uvedomila som si, že asi už stačilo. Stále ma to však do reprezentácie ťahá. Naozaj neviem, ako sa to všetko vyvinie. Uvidíme,“ vyhlásila 26-ročná gólmanka, ktorá bude v budúcej sezóne chytať za Kysucké Nové Mesto.

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť