Mladí Florkači priviezli z Fínska bronzové medaile

09.01.2014 22:31:07
Dobrá práca z mládežou sa vacia trénerom v podobe úspechov v medzinárodnom meradle.

 Prvý deň v roku 2014 sa mladí Florkáči vydali na ďalekú severskú cestu do Helsínk, kde sa zúčastnili medzinárodného turnaja Helsinki Floorball Cup 2014 za účasti 316 družstiev zo šiestich krajín. Florko cestovalo do krajiny tisícich jazier s dvomi kategóriami. V základných skupinách sa mladí chlapci Florka v oboch kategóriách stretli so severskými družstvami a počínali si veľmi dobre. Vo štvrťfinále starší chlapci (1998 a mladší) prehrali nešťastne zo švédskym družstvom Blackbirds Edustus 1:2, čo v konečnom účtovaní znamenalo konečné 9.miesto.

 

Mladší Florkáči (2003 a mladší) prešli po tuhom boji vo štvrťfinále cez Blackbirds Blue do semifinále turnaja HFC 2014. V ceste do finále boli proti hráči Oilers Hurricanes, ktorý Florko zdolali i v základnej skupine. Mladí Florkači v semifinále dvakrát viedli nad svojim súperom, ale ani to nestačilo na fínsky Oilers Hurricanes, ktorý opäť tesne zvíťazil 4:5 a postúpil do finále

 

Zápas o 3. miesto sa na turnaji HFC 2014 nehral a tak mladší chlapci z FbO Florko Košice (úradujúci majstri Slovenska) obsadili pekné bronzové 3. miesto. Florko tak nadviazalo na dobré meno slovenských zástupcov na turnaji HFC 2014, keď po roku od medaile ATU Košice priviezli ďalší cenný kov z Fínska, práve hráči FbO Florko Košice. Dobrá práca s mládežou prináša ovocie v podobe úspechov na medzinárodnom fóre.

 

Mladí Florkači na fotke s fínskym reprezentačným trénerom mužov Petri Kettunen.

 

FOTO: FbO Florko Košice

späť