Mladí Slováci zakončili sústredenie v Brušperku a nabrali smer Hamburg.

06.05.2013 10:58:39
Majstrovstvá sveta klopú nezadržateľne na dvere.

Slovenská reprezentácia mužov do 19 rokov  sa po týždennom sústredení v Brušperku presúva do dejiska MS. V ranných hodinách nabrala naša výprava smer Hamburg, kde bude mať dva dni na aklimatizáciu pred zápasom s Nórskom. Slovákov čaká siedme vystúpenie na majstrovstvách sveta, kde dokázali obsadiť najlepšie šieste miesto z minulých MS.

 

Po skrátenom prípravnom období sa forma ladila na týždennom sústredení v Brušperku.  „Největší důraz jsme kladli na součinnost jednotlivých formací. Trénovali jsme útočné a obranné herní situace. Formovaly jsme celkový systém hry, kterou se chceme prezentovat.“ priblížil Petr Koutný záverečnú prípravu mladých Slovákov.

 

V úvode šampionátu nás čaká súboj s Nórmi. Otvárací zápas bude pre oba celky dôležitý, keď ukáže kto bude mať záchranárske práce. Mladí Slováci majú so severanmi neutrálnu bilanciu jednej výhry, prehry i remízy z posledného vystúpenia na MS. „I když to vypadá, že je pro nás nejdůležitější právě zápas s Nory, připravovali jsme se na každého soupeře. Nebylo to tak, že jsme si řekli Norové a nic jiného nás nezajímá.“  


Tím bol celý týždeň spolu a má pred sebou ďalší. Aby sa vyhli Slováci ponorkovej vytvorili partu, ktorá má ťahať za jeden povraz. Team building bol súčasťou sústredenia. „V první řadě jsme se snažili vytvořit super kolektiv, neboť o tom je tento tým. Na přípravu jsme měli skutečně málo času a tak se nemůžeme spoléhat na 2 roční přípravu, než měli ostatní národní týmy. Je to škoda, protože v těchto hráčích vidím velký potenciál do budoucna.“ vyzdvihol silu kolektívu a potenciál našich mladíkov český lodivod. Pred odchodom do Nemecka v Brušperku navštívili členovia prezídia našich reprezentantov a popriali im veľa šťastia.

 

Čas sa do začiatku šampionátu kráti, ale stále zostáva veľa času. Na čo sa môže Petr Koutný spoľahnúť a oprieť? „Srdce, bojovnost a kolektiv. Myslím si, že to neočekávám jen já, ale celý realizační tým.“ Znejú skromné burcujúce slová z vnútra šatne pred MS.

 

Zápasy môžete sledovať Live cez You Tube kanál IFF

(Treba sledovať zápas a halu)

 

Sporthalle Hamburgwww.youtube.com/iffchannel


Olympiahallewww.youtube.com/IFFLive

späť