Moderným systémom vyleteli na Liberec

15.08.2014 06:55:16
Pražský megaturnaj Czech open má za sebou úvodný hrací deň. Slovenské reprezentantky odohrali dva zápasy v kategórií Elite so striedavým úspechom.

Prvý zápas sa na pravé poludnie stretli so švédskym IBK Dalen.

 

Po rozpačitom prvom polčase, ktorý dievčatá prehrali 0:5 sa v druhom dejstve herne ustálili, no napokon Švédkam podľahli 1:7. „Nakoniec dostala priestor generácia mladších dievčat, ktoré sa musia pobiť o miesto v zostave. Samotný zápas bol dobrý. Hrali sme proti niekoľkonásobnému majstrovi Švédska,“ zhodnotil asistent trénera Jaroslava Marksa Martin Řehák.

 

Na zápase sme si všimli oklieštené zloženie realizačného tímu. Na lavičke koučoval ako hlavný Řehák a asistoval mu vedúci družstva Marián Janega. „Nepadol nám termín turnaja do nôt. Michal Cvanciger a Vladimír Gábor ochoreli a Jaroslav Marks mal už dlhšie naplánovaný lekársky zákrok. Doplní nás ešte manažér Teo Turay,“ doplnil český kouč.

 

Zaujímalo nás v akom stave prišli pripravené dievčatá na turnaj. „Pomalšie tempo hlavne v úvode zápasu spočívalo v hernom systéme, ktorý sme prezentovali. Neskôr sme s Dalenom držali krok. Uvidíme ako to bude vyzerať zajtra. Máme dve päťky. Myslím si, že už aj v kluboch na Slovensku pochopili, že bez poctivých tréningov a náročnej letnej prípravy sa v žiadnej súťaži nezaobídu.“

 

Český tím FBC Liberec bol pre baby prijateľnejším súperom. Po nerozhodnom polčase 1:1 sa na začiatku druhého chytili a vybojovali si zaslúžené víťazstvo 4:1. „Proti Libercu sme po telefonickej konzultácií s Jardom Marksom zmenili rozostavenie, ktorým sa chceme prezentovať na domácej kvalifikácií v Nitre. Mysleli sme si, že dievčatá budú potrebovať viac času na úspešnú realizáciu. Bola tu obava, že to bude trochu škrípať, no naše baby to pochopili a proti Libercu zahrali výborne. Systém 2 – 1 – 2 je pomalý. Musíme ísť cestou moderného štýlu hry aby sme za súpermi nezaostávali. Našim cieľom je aj v ženskej kategórií sa priblížiť k piatemu, šiestemu miestu aj na svete. S juniorkami sme to dokázali, prečo nie so ženami?“

 

Dnes o 9.40 si ženský tím zmeria sily s ďalším českým družstvom vicemajstrom Extraligy Herbadent SJM Praha 11. Potom už budú nasledovať play off zápasy.

späť