Motešický: „Ak prehráme, dievčatá nocujú na stanici...“

15.03.2019 14:19:31
Koľko semifinalistov ženskej extraligy bude známych, spoznáme už počas nasledujúceho víkendu. Zatiaľ sú vo všetkých súbojoch naklonené misky váh na stranu jedného zo súperov. Zrejme najväčším prekvapením boli dve víťazstvá Tvrdošína v Nemšovej. Sympatický výkon podali aj Spišiačky v Dubnici v stretnutí s Pruským.

Úradujúce majsterky z Pruského sa pred týždňom pustili do Spišiačok s vervou a prvý duel im naložili 12:1. Odveta však už bola inou kávou. O svojom tesnom víťazstve 4:3 rozhodli hráčky Pruského až v záverečnej tretine a to strelili dva góly zo štyroch v presilovej hre. Na Spiš však Považanky cestujú sériu ukončiť. „Dúfam, že naše strelecké trápenie sa z druhého zápasu nebude ďalej pokračovať. Na Spiš cestujeme s jasným zámerom ukončiť štvrťfinálovú sériu už zajtra a mať v nedeľu voľno,“ povedal tréner Pruského Vladimír Gábor. Východniarky vedia, že postúpiť do semifinále je zrejme nereálnym cieľom, no pokúsia sa ešte prekvapiť a hlavne nadobudnúť nové skúsenosti. „Som hrdý na svoje dievčatá, čo dokázali odohrať s Pruským hlavne v druhom zápase. Aj napriek neúspechu sú to pre naše hráčky veľké skúsenosti. Mám pocit, že ešte si baby nesiahli celkom na dno svojich síl a ešte má každá z nich malú rezervu. Ak to dokážu zo seba vytiahnuť, tak môžeme majsterky ešte trochu potrápiť,“ povedal tréner Kométy Spišská Nová Ves Vladimír Koňak.

 

Aj druhé Kysučanky mali v sobotu hody, keď zdolali doma Nitru vysoko 10:2, no v odvete to mali taktiež veľmi náročné a vyhrali len 5:4. „Máme ambíciu zvíťaziť už v sobotu v Seredi a nepresúvať sa v nedeľu do Nitry a ja verím, že to tak bude. Chceme mať v nedeľu už voľno. Dievčatá sú dobre a víťazne naladené a všetko záleží od ich prístupu, no my tréneri im veríme,“ povedal tréner Kysuckého Nového Mesta Marián Chlebana. Hráčky Nitry sa chcú vrátiť na Kysuce, no potrebujú doma dve víťazstvá. „Už počas minulého víkendu sme si chceli zobrať jeden víťazný zápas na domáce odvety, čo sa nám nepodarilo. Boli sme však blízko v druhom súboji. Nevešiame z tejto situácie hlavy a sériu ešte považujeme za otvorenú. Chceme sa totiž vrátiť na Kysuce a odohrať piaty vzájomný zápas,“ povedal tréner Nitry Michal Špeťko.

 

Sabinovské „Predátorky“ boli asi zatiaľ najsuverénnejšie, aspoň podľa dosiahnutých výsledkov v sérii s bratislavským Hurikánom. Prvý duel zvládli po víťazstve 10:4 a v druhom 9:2. „Do Bratislavy cestujeme na jeden zápas a nič iné si ani nepripúšťame. Nezariaďovali sme ani žiadne ubytovanie a ja som dievčatám povedal, že ak zajtra prehrajú, nocujú na hlavnej stanici,“ povedal s úškrnom na tvári tréner Sabinova Ján Motešický. V Bratislave tak majú o motiváciu postarané. Chcú totiž aby Sabinovčanky prespali v hlavnom meste... „Dve z troch našich kľúčových hráčok by mali zasiahnuť do hry a tak budeme o niečo silnejší než v Sabinove. Počas týždňa sme pracovali na odstránení chýb, ktoré sme produkovali počas prvých dvoch zápasov. Je nám ľúto Sabinovčaniek ale my veríme, že si zahráme aj v nedeľu,“ povedal tréner bratislavského Hurikánu Ján Žúbor.

 

Najlepšiu pozíciu majú Oravčanky z Tvrdošína, ktoré síce vedú rovnako na zápasy 2:0 ako zvyšní traja súperi, ale na rozdiel od nich majú teraz výhodu domáceho prostredia, keďže dokázali zvíťaziť na ihrisku súpera v Nemšovej. „Sme pripravení ukončiť sériu už v zajtrajšom zápase, no aj napriek tomu, že Nemšová doma s nami prehrala oba súboje je húževnatým súperom a my si nemôžeme dovoliť nič podceniť,“ povedal tréner Tvrdošína Milan Burdeľ. Nemšová má široký káder a veľké množstvo šikovných hráčok, čiže je jasné, že aj napriek nepriaznivého stavu sa dievčatá nevzdajú a na Orave zabojujú o víťazstvá. „Pokiaľ nebudeme robiť z brankárky súpera hviezdu našou slabou a nepresnou streľbou a zlepšíme defenzívnu činnosť v blokovaní striel Tvrdošína, môžeme dotiahnuť sériu späť do Nemšovej. To sa však rozhodne až na ihrisku,“ povedal tréner Nemšovej Jozef Grega.

 

Program zápasov extraligy žien:

 

3. Štvrťfinále – sobota 16. 3. 2019:

 

14.00 hod – FbK Kométa Spišská Nová Ves – ŠK 98 Pruské (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

15.00 hod – Slávia Nitra – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (ŠH OA, Kukučínova, Sereď)

13.40 hod – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FbC Predator Sabinov (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

14.00 hod – FbK Tvrdošín – NTS FK-ZŠ Nemšová (ŠH pri ZŠ, Mútne)

 

4. Štvrťfinále – nedeľa 17. 3. 2019:

 

13.00 hod – FbK Kométa Spišská Nová Ves – ŠK 98 Pruské (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

12.00 hod – Slávia Nitra – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (MŠH, Dolnočermánska, Nitra)

11.40 hod – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FbC Predator Sabinov (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

11.00 hod – FbK Tvrdošín – NTS FK-ZŠ Nemšová (ŠH pri ZŠ, Mútne)

 

ZDROJ FOTO: facebook FBC Predator Sabinov

späť