Motešický: „Ak sa prebudia útočníci pribudne viac víťazstiev!“

25.01.2019 18:37:59
Základná časť prvej ligy mužov sa postupne blíži k záveru. Okrem beznádejne poslednej Serede ešte prichádza v spodnej časti tabuľky mobilizácia družstiev, ktoré sa chcú prebojovať do play-off. Jedným z tímov, ktoré sa prebúdzajú je aj Sabinov. „Predátori“ sa pokúsia zaútočiť z desiatej pozície, no pred nimi sú tri kluby v lepšej pozícii – Dubnica, Partizánske a Topoľčany.

Sabinov má náročný víkend. Zajtra ich čaká náročný duel v Košiciach proti lídrovi zo Žltého Snehu. V nedeľu hrá Sabinov proti predposledným Michalovciam. „Chlapcov zo Žltého Snehu poznáme veľmi dobre. Dlhé roky sa stretávame na ihriskách nielen na východnom Slovensku, dokonca traja u nás hosťovali minulý rok. Celý tím je postavený na piatich výborných hráčoch, ich rýchlych protiútokoch a schopnosti potrestať každé zaváhanie súpera. Žltý Sneh je síce lídrom súťaže, ale nepovedal by som, že majú jednoznačné výsledky v každom zápase. Napríklad v našom prvom vzájomnom súboji to bolo vyrovnané so šťastným koncom pre súpera. Posledný gól, ak sa pamätám dobre, dali do prázdnej brány a mali sme niekoľko dobrých šancí nielen vyrovnať. My skôr preferujeme iný štýl hry, ktorý nie je každému nášmu hráčovi blízky. Niektorí sa ešte len učia, že naháňať sa so súperom nie je to, čo chceme hrať. Chýba nám tiež strelec útočník. Veď z 89 gólov až 38 dali obrancovia, čo predstavuje 42 percent... To je síce pekné, ale absentuje nám práve sila v útoku. Dúfam, že sa chlapci správne namotivujú, keďže potrebujeme každý bod, ak chceme pomýšľať na play-off. Čo sa týka zápasu v Michalovciach, tak to bude určite ťažké, keďže aj doma sme vyhrávali 7:3 pred koncom druhej tretiny. Avšak prehrať tretiu tretinu 1:7 je priam nemysliteľné. Michalovce ukázali, že ak im dáte šancu, chytia sa jej a my sme im ju dali, preto vyhrali. Tentoraz musíme hrať úplne iný florbal,“ povedal obšírnym spôsobom tréner Sabinova Ján Motešický.

 

Každý rok sa o niečo vpred posúvajú hráči Dubnice, ktorí majú v aktuálnej sezóne veľkú šancu zahrať si štvrťfinále a možno aj semifinále prvej ligy. Nesmú však počas zostávajúcich zápasov základnej časti zaváhať. Zajtra privítajú poslednú Sereď a na druhý deň „Žochárov“ z Topoľčian. „Túto sezónu to máme vcelku dobre rozohraté. Dúfam, že sa nám podarí do play-off prebojovať. Čakajú nás súperi, s ktorými môžeme bodovať. Nesmieme nič podceniť. Verím, že chalani pristúpia k zápasom zodpovedne a podarí sa nám získať čo najviac bodov,“ prezradil kouč Dubnice Dušan Sokolík.

 

V Partizánskom nemajú ideálne rozohratú sezónu a tak musia o body tuho bojovať každý jeden zápas. Počas víkendu odohrajú len jeden duel a to doma proti Skalici. Súboj s Trnavou odložili na budúcu sobotu. „Každá prehra je pre nás sklamaním a vzďaľuje nás od účasti v play-off. Skalica má kvalitný tím. Zápas u nich sme vôbec nezvládli. Doma sme silní a veríme si na každého súpera. Pôjdeme za tromi bodmi aj keď nás nečaká ľahká úloha. Zápas s Trnavou, ktorý dohrávame o týždeň je pre nás ešte budúcnosť a preto sa teraz sústredíme na nedeľu,“ skonštatoval tréner Partizánskeho Lucian Daňo.

 

Zaujímavé stretnutia sa chystajú v Detve, ktorá privíta Skalicu a Trnavu, ktoré sú v tabuľke tesne pred ňou. Favoritom bude domáci Púchov za ktorým pricestujú Topoľčianci a Sereďania.

 

Program zápasov prvej ligy mužov:

 

18. kolo – sobota 26. 1. 2019:

 

14.00 hod – Žltý Sneh Košice – FbC Predator Sabinov (ŠH SOŠ, Ostrovského, Košice)

14.00 hod – Eastern Wings Michalovce – FBK RAptORs (MŠH, Športová, Michalovce)

17.00 hod – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – ICE Players Sereď (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

17.30 hod – DTF team Detva Joxers – FBC Skalica (MŠH, Štúrová, Detva)

19.30 hod – FBK Púchov – FbO Žochár Topoľčany (STC Aréna, Športovcov, Púchov)

Zápas FBK Harvard Partizánske – FBC 11 Trnava odohrajú v sobotu 2. februára 2019.

 

19. kolo – nedeľa 27. 1. 2019:

 

14.00 hod – Žltý Sneh Košice – FBK RAptORs (ŠH SOŠ, Ostrovského, Košice)

14.00 hod – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – FbO Žochár Topoľčany (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

16.00 hod – DTF team Detva Joxers – FBC 11 Trnava (MŠH, Štúrová, Detva)

16.00 hod – Eastern Wings Michalovce – FbC Predator Sabinov (MŠH, Športová, Michalovce)

16.00 hod – FBK Púchov – ICE Players Sereď (STC Aréna, Športovcov, Púchov)

16.00 hod – FBK Harvard Partizánske – FBC Skalica (MŠH, Februárová, Partizánske)

späť