Motešický: „Sabinov má káder na prvú osmičku.“

14.12.2018 08:25:28
Kalendárny rok uzatvoria víkendovými zápoleniami družstvá prvej ligy mužov. Postupne ide do tuhého pretože základná časť sa pomaly blíži ku koncu a tak družstvá naháňajú body aby zmazali rozdiely medzi sebou a vybojovali si účasť v play-off, prípadne sa zachránili v súťaži.

Sklamaním aktuálneho ročníka sú dosiahnuté výsledky skúseného družstva zo Sabinova, ktorý sa herne trápi a na prvú osmičku jeho hráčom chýba šesť bodov. „Predátori“ sa však nevzdávajú a do víkendových súbojov proti Skalici a Trnave vycestujú s odhodlaním zvíťaziť. „Bohužiaľ nám situácia s objednávkou haly iným subjektom v Sabinove skomplikovala tréningy a tak mali chlapci počas tohto týždňa len jediný tréning. Samozrejme, že chceme bodovať, pretože sme stratili zbytočne šesť bodov za tri remízy, a štyri zápasy sme prehrali o jeden gól, kde sme mohli tiež bodovať. Mrzí nás postavenie nášho tímu v tabuľke, keďže si myslím, že na prvú osmičku máme určite káder. Najviac nás mrzí negatívne skóre v domácich zápasoch, kde sme mali skoro v každom z nich hernú prevahu, ktorú sme však nedokázali premeniť na góly a niekoľkominútové zaváhania nás stáli body... Nič iné nám nezostáva, len bojovať do posledného kola. V hre je ešte 27 bodov, o ktoré sa musíme pobiť. Čaká nás posledný výjazd, potom už máme len domáce zápasy a súboj v Košiciach a v Michalovciach. Cieľ je dostať sa do play-off a tam začína nová súťaž.,“ povedal tréner Sabinova Ján Motešický.

 

Aj Skaličania si možno mysleli, že prípadný návrat do extraligy bude pre nich jednoduchší. Aj oni však každý zápas musia tuho bojovať o miestenku do play-off. Nebudú to mať v Dubňanoch jednoduché najmä so Sabinovom, ale nemôžu podceniť ani nováčika FBK Raptors. „My sa v poslednom čase dosť trápime so zostavou, nakoľko mame sedem zranených hráčov zo základného kádra. Niektorí sa vrátia už na toto dvojkolo a sme radi, že bude dlhšia pauza, ktorú využijeme na doliečenie sa. Do terajších zápasov pôjdeme so zámerom hrať hlavne bez chyby v obrannej činnosti, nakoľko tie nás zrážajú a zlepšiť efektivitu zakončenia oproti minulým zápasom. Dúfam, že konečne naplno zabojujeme a v tabuľke začneme stúpať,“ povedal kapitán Skalice Tomáš Vaško.

 

O tom, či sa udeje zmena na konci tabuľky rozhodne súboj domácich Michaloviec so Sereďou. Medzi družstvami je dvojbodový rozdiel a práve hostia zo západu sú na poslednom mieste tabuľky. Michalovce ešte v nedeľu hostia Topoľčany a Sereď cestuje do Košíc, kde sa stretne proti lídrovi súťaže Žltému Snehu.

 

Priblížiť sa k druhému miestu pokúsia hráči Detvy a to v priamom súboji doma proti Púchovu. V druhom domácom stretnutí bude Detva favoritom proti Dubnici. Púchov sa predstaví v Partizánskom. „Čakajú nás posledné dva zápasy v kalendárnom roku a samozrejme, že by sme ich chceli vyhrať a rozlúčiť sa so starým rokom úspešne. No oba zápasy budú nesmierne náročné. Púchov je veľmi kvalitné mužstvo. Hovorí o tom ich predvedená hra a samotné výsledky. Hráme doma, čo by malo byť našou výhodou a urobíme všetko preto, aby sme nad nimi vyhrali. V prípade víťazstva sa na nich dotiahneme na rozdiel jedného bodu. No danú situáciu budeme musieť potvrdiť v nedeľu v zápase s Dubnicou, ktorá taktiež ukazuje, že má svoju silu a aj toto bude ťažký zápas. Víkend bude náročný a preto nič nepodceňujeme. Dáme do toho všetko a pevne verím v náš úspech,“ povedal kapitán Detvy Martin Chamula.

 

Program zápasov prvej ligy mužov:

 

14. kolo – sobota 15. 12. 2018:

 

14.00 hod – Žltý Sneh Košice – FbO Žochár Topoľčany (ŠH Focus+, Trhovište, Kežmarok)

16.15 hod – Eastern Wings Michalovce – ICE Players Sereď (MŠH, Športová, Michalovce)

17.30 hod – DTF team Detva Joxers – FBK Púchov (MŠH, Štúrová, Detva)

17.45 hod – FBC Skalica – FbC Predator Sabinov (ŠH Sportcentrum ŽELVA, Hodonínská, Dubňany, ČR)

19.15 hod – FBC 11 Trnava – FBK RAptORs (ˇH ZŠ, Komenského, Modra)

Zápas FBK Harvard Partizánske – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom 3:7 predohrali.

 

15. kolo – nedeľa 16. 12. 2018:

 

10.00 hod – Žltý Sneh Košice – ICE Players Sereď (Angels Aréna, Pri jazdiarni, Košice)

10.00 hod – Eastern Wings Michalovce – FbO Žochár Topoľčany (MŠH, Športová, Michalovce)

10.45 hod – FBC Skalica – FBK RAptORs (ŠH Sportcentrum ŽELVA, Hodonínská, Dubňany, ČR)

15.00 hod – FBK Harvard Partizánske – FBK Púchov (MŠH, Februárová, Partizánske)

16.00 hod – FBC 11 Trnava – FbC Predator Sabinov (MŠH, Rybníková, Trnava)

16.00 hod – DTF team Detva Joxers – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom (MŠH, Štúrová, Detva)

 

ZDROJ FOTO: facebook FBK Harvard Partizánske

späť