Mrázek: „Očakávam stopercentnú pripravenosť všetkých zverencov!“

26.06.2020 13:08:11
Slovenská reprezentácia mužov sa dnes popoludní stretne na sústredení v českom Lipníku nad Bečvou. Po dlhšej odmlke spôsobenej celosvetovou pandémiou tak opäť reprezentanti nabehnú na prípravu, ktorá smeruje na svetový šampionát, ktorý sa uskutoční začiatkom decembra vo fínskych Helsinkách.

Tréneri Radomír Mrázek a Ján Purc pozvali do Čiech celkom 31 hráčov vrátane brankárov. „Nominácia je okrem základnej kostry tímu doplnená hráčmi, o ktorých si myslíme, že by mohli zapadnúť do hernej koncepcie hneď ale aj do budúcnosti. V nominácii chýba Filip Čonka-Skyba, ktorý si lieči zranené rameno a na zraz nepríde Samuel Jančo, ktorý má problémy s chrbtom,“ povedal tréner slovenskej reprezentácie mužov Radomír Mrázek.

 

Zaujímavé bude, či nominovaní hráči trénerom dokážu, že aj napriek nútenej pauze v kluboch na sebe pracovali. „Ja očakávam stopercentnú pripravenosť všetkých zverencov, pretože chceme na Majstrovstvách sveta v Helsinkách uspieť,“ hovorí presvedčivým hlasom hlavný tréner Slovenska, ktorý zároveň potvrdil, že s niektorými hráčmi bol v pravidelnom kontakte: „S niektorými som bol v častom kontakte hlavne z dôvodu ich zdravotného stavu ale samozrejme aj kvôli príprave.“

 

Udržiavať sa v kondícii individuálnou formou je jedna vec, no herné aktivity priamo na hracej ploche sú trocha odlišné. Zaujímalo nás teda, čo bude náplňou aktuálneho sústredenia v Lipníku nad Bečvou. „Na prvom zraze po pandémii budeme drilovať hlavne hru v obrane na vlastnej polovici ihriska. V septembri nás na medzinárodnom turnaji v Prahe čakajú súperi z TOP 4, takže si preveríme hlavne defenzívne schopnosti tímu. Venovať sa budeme samozrejme aj ďalším fázam hry, pretože vieme, že musíme zaceliť všetky nedostatky v našej hre,“ uzavrel Mrázek.

 

Nominácia Slovenska na sústredenie v Lipníku nad Bečvou (26. – 28. 6. 2020):

 

Brankári:

 

Rastislav MAZÁK

Jakub KLOBUČNÍK

Rudolf TURIAK

 

Hráči:

 

Šimon BUČKO

Peter DOBROVODSKÝ

Erik MORAVČÍK

Ronald GAŠPARÍK

Lukáš ŘEZANINA

Kristián KOZÁK

Matúš MACHARA

Marek BULKO

Šimon HATALA

Dominik NÉMETH

Samuel KELEMEN

Matúš GAJDOŠ

Marco MACHOVIČ

Martin KUBOVIČ

Michal DUDOVIČ

Ladislav GÁL

Martin GRLICKÝ

Lukáš UJHELYI

Michal PAŽÁK

Samuel VIRGA

Tomáš KVASNICA

Šimon MASÁR

Ladislav MIRT

Ivan TOMČO

Peter STELLER

Peter HRABČÁK

František ŠOLC

 

AUTOR a FOTO: Miroslav HÝLEK

späť