Mrázek: „Pricestujú k nám súperi, ktorých chceme zdolať a postúpiť na MS!“

09.08.2019 09:50:46
Už po štvrtý raz v rade za sebou organizujeme na Slovensku kvalifikáciu o postup na Majstrovstvá sveta mužov. Slovensko má nového trénera, ktorým je Ostravčan Radomír Mrázek a s ním prichádzajúci nový impulz. Aké pocity má hlavný tréner slovenského tímu?

V roku 2014 si reprezentanti vybojovali v Bratislave postup na MS do švédskeho Göteborgu z tretieho miesta. O ďalšie dva roky neskôr sme sa opäť tešili z postupu na šampionát v Lotyšskej Rige, keď zverenci Petra Koutneho obsadili v Nitre druhé miesto za favorizovanými Švédmi. Minulý rok opäť v Nitre boli naši muži taktiež úspešní. Ani Majstrovstvá sveta v Prahe im neunikli a postúpili na ne znovu z druhého miesta, pretože prví skončili opäť Švédi.

 

Tentoraz meníme lokalitu a kvalifikačný turnaj sa presúva pod Tatry do Popradu. Pozmenil sa aj herný systém kvalifikácie. V našej skupine „B“ si zasúperíme proti Nórsku, Taliansku a Maďarsku. „Papierovo niet čo riešiť. Proti Maďarom a Talianom so všetkým rešpektom nastúpime ako favoriti, kedy budeme väčšinu času na ihrisku trpezlivo tvoriť hru a zodpovedne strážiť návrat do obrany. Proti Nórom bude samozrejme vďaka kvalite súpera zápas iný, no aj k nemu budeme pristupovať rovnako zodpovedne. Našou hlavnou ambíciou je predať svoje schopnosti a ukázať našu hernú tvár, vďaka ktorej chceme postúpiť na MS,“ povedal kouč slovenskej reprezentácie mužov Radomír Mrázek. V skupine by bolo dobré aby sme obsadili konečné prvé miesto, pretože nový model zahŕňa aj jeden súboj zo súperom skupiny „A.“ Víťazi síce zohrajú duel o konečné prvé miesto kvalifikačnej skupiny EUR 2, no obaja majú istý postup na šampionát a nám by hrozila konfrontácia proti Švajčiarom, čo by mohlo byť zaujímavé pre získanie nových skúseností. V prípade, že skončíme na druhom mieste skupiny, budeme hrať s druhým tímom zo skupiny „B,“ čo môžu byť možno Rusi. Tu je však náročná otázka z hľadiska psychológie, pretože na MS postúpi len víťaz tohto súboja. „Nie je žiaden dôvod hodnotiť nový model kvalifikácie. Jednoducho pricestujú k nám súperi, ktorých chceme zdolať a postúpiť. Čím viac vyrovnaných zápasov si na medzinárodnej scéne odohráme, tým to pre nás bude lepšie,“ uzavrel Mrázek.

 

Držíme našim chlapcom palce, nech sa im v domácom prostredí podarí postúpiť na Majstrovstvá sveta aj po štvrtý raz a nech aj na samotnom šampionáte preniknú čo najďalej.

 

ZDROJ FOTO: www.florbal.cz

späť