Mrázek: „Zloženie skupiny nie je dôležité!“

10.03.2020 15:40:01
Slovenskej reprezentácii mužov dnes prisúdil žreb do skupiny C na svetovom šampionáte, ktorý sa v decembri tohto roku uskutoční vo fínskych Helsinkách, Poľsko, USA a Thajsko. Dali sme preto priestor na bezprostrednú reakciu hlavnému trénerovi SR Radomírovi Mrázkovi.

„Priamy prenos s Helsínk som nesledoval, no výsledok samozrejme už poznám,“ povedal na úvod hlavný kouč slovenskej reprezentácie Radomír Mrázek a dodal: „Zloženie skupiny nie je dôležité. Cieľom je aby sme boli maximálne pripravení na náš vlastný výkon, ktorý potrebujeme predať priamo na ihrisku v zápasoch. Náš základný výsledkový cieľ je dostať sa do štvrťfinále a následne byť pripravený v hlave aj florbalovo na náročný zápas o prvú štvorku. Ku každému súperovi však pristúpime s maximálnym rešpektom, čo sme predviedli aj počas kvalifikácie v Poprade. O súperoch si zistíme všetky potrebné informácie a budeme ich mať do najbližšieho sústredenia k dispozícii. Hráčov ale nebudeme týmito informáciami zaťažovať.“

 

Susedné Poľsko koučuje Mrázkov ostravský kolega Jan Holovka a tak pôjde celkom určite o zaujímavú konfrontáciu. „Poľsko hrá kvalitný florbal a v tíme má množstvo talentovaných a kvalitných hráčov, takže aj vďaka českému kolegovi na striedačke pôjde o výborný zápas. To, že postúpili cez Estónsko na šampionát hovorí za všetko,“ doplnil český kouč v slovenských službách.


Dnes zverejnili tréneri nomináciu na trojdňový aprílový zraz, ktorý sa uskutoční v českom Lipníku. Tréner priznal, že aby mali hráči motiváciu, ponechal niekoľko miest ešte voľných a otvorených. „V nominácii je samozrejme ešte priestor z dôvodu očakávaného play-off mužskej extraligy, ktoré budeme samozrejme poctivo sledovať rovnako ako play-off juniorov. Verím, že sa ešte ukážu ďalší hráči aj brankári a svojimi výkonmi si povedia o nomináciu. Snáď sa situácia okolo nebezpečného vírusu čoskoro ukľudní a play-off sa bude môcť uskutočniť,“ uzavrel Mrázek.

späť