Mužská extraliga mala na programe tri zápasy 11. kola

24.11.2012 23:08:51
Mužská extraliga so skráteným 11. kolom a predohrávkou 23. kola pod Dubňom

Záverečná príprava mužskej reprezentácie prispela k zúženiu zápasovej ponuky. Kluby využili možnosť odkladu svojich zápasov a tak boli dnes na programe len tri zápasy 11. kola mužskej extraligy a . Neúplné kolo prinieslo zaujímavé výsledky.

 

Žatva 90 Dolný Kubín - FBK Michalovce 7:11 (4:4, 1:3, 2:4)

Vzájomný súboj oboch celkov z dolnej časti tabuľky sa odohral na Orave. Dolný Kubín sa nevie vymaniť z čiernej série, čo chcel dnes prekonať proti nováčikovi. Michalovce necestovali na výlet a boli domácim viac než vyrovnaným súperom. Od úvodu sa hrala vyrovnaná partia, smerom hore dole s množstvom šancí. Úvodná tretina priniesla 8 gólov čo potešilo hŕstku verných fanúšikov. V druhej tretine začali hostia z Michaloviec preberať opraty zápasu a vytvárať si hernú prevahu. Kubínčanom v druhej tretine zvlhol strelecký prach a poslal Michalovce do vedenia. V záverečnej tretine domáci hráči odišli kondične po dvoch tretinách odohratých vo vysokom tempe. Sily Kubínu uberali časté vylúčenia, ktoré Michalovce využili na zisk cenného víťazstva na súperovej pôde. Trápenie Dolného Kubína sa prehlbuje a zisk 2 bodov za dve remizi neveští nič dobré.

 

FBC Grasshoppers AC UNIZA - FBK HARVARD Partizánske 11:7 (4:2, 3:2, 4:3)

Vsunutý zápas kobyliek a nováčika z Partizánskeho sa dnes odohral pod Dubňom Oba celky začali zápas vo vysokom tempe a na menšom ihrisku sa striedal súboj za súbojom. Fyzicky náročný zápas začali lepšie domáci. Kobylky sa ujali vedenia a zdalo sa, že už to pôjde samé. Partizánske sa nevzdávalo a bojovalo so súperom ako aj s menším ihriskom, ktoré im nesedelo. V druhej tretine sa pokračovalo v nastolenom tempe z úvodu zápasu. Kobylky si držali bezpečný náskok aj napriek zlepšenej hre nováčika. V záverečnej tretine domáci odskočili Partizánskemu na rozdiel šiestich gólov a s Partizánskym to už vyzeralo zle. Time out hostí zastavil rozbehnutý domáci gólostroj a následne dva góly v sieti Grasshoppersu skorigovali hrozivé skóre. V Kvalitnom zápase si domáce kobylky poradili s nováčikom aj bez opôr a reprezentantov Baránka a Galoviča, ktorí si plnia reprezentačné povinnosti. Partizánske podalo ako nováčik kvalitný výkon i keď sa nemohli oprieť o svoju jednotku v bráne Rajčana, ktorý v zostave chýbal.

FBK Tvrdošín - FBK Bogdau Stupava 7:2 (4:0, 1:1, 2:1)

Na Orave privítali rozbenutých mladíkov zo Stupavy. Tvrdošín doma v extralige mužov ešte nebodoval a dnes sa mu to podarilo. Stupava dnes svojou prehrou na pôde nováčika stála pri prekvapení kola. Tvrdošín svojou prekvapivou, ale dôležitou výhrou získal cenné dva body a poskočil o krôčik vyššie v tabuľke.

 

Odložené zápasy 11. kola MEX

 

ŠK VICTORY STRAS Nová Dubnica - ŠK 1. FBC Trenčín

 

FBC Grasshoppers AC UNIZA - ATU Košice

 

FBC Mikuláš Prešov - ŠK DRAGONS Ružinov Bratislava

 

ŠK Blakot - FbO FLORKO Košice - FBK HARVARD Partizánske

 

FBC Predátor Sabinov - VŠK FTVŠ UK Bratislava

späť