Mužské play off sľubuje zaujímavé a napínavé štvrťfinále.

15.03.2013 09:53:16
Vyraďovacie boje v mužskom play off bez možnosti reparátu. Ide už do tuhého.

Mužské play off odštartuje už dvanásty boj o titul. Po základnej časti sa z víťazstva tešili hráči VŠK FTVŠ UK Bratislava, čo sa im podarilo po dlhom čakaní. Sezóna priniesla náročnú sedemmesačnú tour v základnej časti. Do play off môže ísť len prvých osem tímov v tabuľke, ostatný sa so súťažou lúčia. Tento súťažný ročník opúšťajú extraligové vody hráči Žatva 90 Dolný Kubín, FBK Michalovce a FBK Partizánske. V baráži sa predstaví ŠK Victory Stars Nová Dubnica, ktorá bude s TJA-FbO Nižná.

 

Play off je nová súťaž, čo neraz už rezonovalo v textoch. Mužské play off je výkladnou skriňou slovenského florbalu a už teraz si ho netreba nechať ujsť. Skvelé zápasy a napínavé série sľubuje zloženie dvojíc už vo štvrťfinále. Preberme si ich postupne.

 

VŠK FTVŠ UK Bratislava - FBK Bogdau Stupava - On Line

Vysokoškoláci začínajú z najlepšej možnej pozície. Stupava by nemala hráčom UK skomplikovať cestu do semifinále. Stupavské bociany sa však v premiére play off pobijú o čo najlepšie výsledky, jak keď to bude náročné proti víťazovi základnej časti. V sérii by sa malo rozhodovať v troch zápasoch ak sa nič nepredvídateľné nestane.

 

ŠK 1.FBC Trenčín – ATU Košice - On Line

Súboj Považia s východom sľubuje na úvod najatraktívnejšie súboje. ATU to na Trenčín vie a určite bude chcieť uhrať na pôde súpera aspoň jeden zápas. Trenčania povzbudzovaní domácim publikom budú proti, ale nebude to ľahké vzdorovať ATU. Súboj týchto dvoch kvalitných celkov môže poriadne zamiešať karty v semifinále. Séria bude dlhá a vzhľadom na silu oboch sa môže hrať i na päť zápasov, čo by nebolo prekvapením.

 

FbO Florko Košice - FBC Predator Sabinov - On Line

Východniarske derby sa schyľuje v súboji Florka a Sabinova. Zverenci trénera Blaška majú viacero skúseností a odohratých dôležitých zápasov, čo bude v sérii rozhodujúce. Sabinov má kvalitný tím a s uzdravenými hráčmi môže Florko potrápiť.  Séria by sa nemala výrazne naťahovať, keď by sa malo v štyroch zápasoch rozhodnúť o postupe Florka.

 

ŠK Dragons Ružinov Bratislava - FbC Grasshoppers AC Uniza - On Line

Dlhoročný súperi a nerozlučná štvrťfinálová séria Drakov a kobyliek. História hrá v prospech Dragonsu, čo by sa malo potvrdiť i v tomto súťažnom ročníku. Kobylky však nebudú zmierené s krutým osudom a zabojujú, čo drakom situáciu sťaží. Séria by sa mala rozhodnúť vo štvrtom vzájomnom zápase v Žiline, kde sa z postupu budú tešiť draci.

späť