Mužské štvrťfinálové zápasy play off priniesli víťazstvá domácich.

16.03.2013 21:38:09
Víťazstvá a vedenia v sériách zostalo na domácich ihriskách

Prvé boje sa odštartovali i v mužskom play off. Dnes sa bolo na čo pozerať, a nasvedčuje tomu i pár zaujímavých výsledkov. Pekný a dramatický zápas videli v Trenčíne. Hurikán sa pohral s nervami svojich fanúšikov. Dragons si poradil s kobylkami, ale zápas miestami  nepripomínal play off. Aj toto, ale mnoho iného sa dnes dialo na našich ihriskách

FBC Dragons Ružinov Bratislava – FBC Grasshoppers AC UNIZA 6:2 (2:0, 3:1, 1:1) stav série 1:0

Draci dnes privítali svojho staro – nového štvrťfinálového súpera zo Žiliny. Kobylky v sérii s Dragonsom ťahajú za kratší koniec a dnes tomu nebolo inak. Draci si v prvej tretine vypracovali dvojgólový náskok. To bolo asi v prvej tretine všetko. Diváci prítomný v hale počas druhej tretine videli šachovú partiu. Viacej sa hralo ako strieľalo a zakončovalo. Góly prišli až v záverečných sekundách, keď domáci odpovedali na gól kobyliek. Ako sa skončil druhá tretina začala tretia. Góly v úvode tretiny nechávali všetko otvorené. Draci mali v závere lepšiu koncovku, ktorá priniesla domácim víťazstvo. Séria sa tak vyvíja podľa predpokladov, ale zajtra je všetko otvorené.

Góly: Bluska, Škarupa, Bereš, Benedig, Bereš, Benedig, - Ondrejmiška, Ondrejmiška

ŠK 1.FBC Trenčín – ATU Košice 7:5 (3:2, 2:1, 2:2) stav série 1:0

Série ktorá by mala byť jednou z najzaujímavejších sa začala na Sihoti. Do zápasu lepšie vstúpili domáci Trenčania. Aktívnejší tím sa ujal vedenia. Trenčín po otváracom góle hýril aktivitou, ktorá priniesla druhý gól. Sebavedomie hostí povzbudil kontaktným gólom Kročko. Dlho netrvalo a bolo vyrovnané. Pred prestávkou sa predviedli bratia Helešovci a po peknej spolupráci mladší Peter vrátil Trenčanom vedenie. Po prestávke mali opäť lepší vstup domáci. Viacero šancí zostalo nevyužitých. ATU nebolo už v strednej časti zakríknuté a opäť stav vyrovnalo. Trenčania nemohli byť s výsledkom spokojný a zabrali. Domácim sa aj napriek veľkým šanciam hostí podarilo odolať a vstreliť dva góly, ktoré znamenali vedenie. Do záverečnej tretiny šli domáci aktívnejšie. Boli to však ATUčkari, ktorí sa tešili z kontaktného gólu. Hostia v samotnom závere zabrali a oplatilo sa. Vyrovnávajúci gól z hokejky Halása rozjasal lavičku Košíc. Po druhý raz sa začínalo od nuly. Trenčania po vyrovnávajúcom góle zmobilizovali sily a v priebehu minúty dvomi gólmi opäť viedli. V samotnom závere mal tutovku Gál, ale nedal. V posledných sekundách Trenčania dohrávali v početnej výhode. Pekné florbalové stretnutie dnes ukázalo, že sa v tejto sérii máme na čo tešiť. Trenčania zvládli úvodný zápas, ale zajtra to nebude určite tiež jednoduché.

Góly: Zeliezka 2, Kiačik 2,  Heleš Pe. 2, Kovalčík,–  Kročko, Szabo, Sabó, Pelegrin, Halás,

VŠK FTVŠ UK Bratislava – FBK Bogdau Stupava 10:4 (3:2,1:1,6:1) stav série 1:0

Hurikán po základnej časti prvý privítal ôsmu Stupavu. Lepšie začali Stupavčania, ktorí mali veľkú šancu na otvorenie stavu. Čo sa nepodarilo Stupave vyšlo na domácej strane. Hurikán v rozmedzí minúty viedol dvojgólovým rozdielom. O pár minút domáci viedli už o tri góly. Stupava v samotnom závere dokázala stav znížiť a odchádzať do šatne s gólovým mankom. V strednej časti sa domácim začala lepiť na hokejky smola. Z množstva šancí sa podarilo premeniť len jednu. Stupava bola gólovo rovnako na tom ako Hurikán a tak to bolo všetko pred záverečnou tretinou otvorené. Posledná dvadsaťminútovka sa začala z ostra. Otvorený florbal s ofenzívnym ladením priniesol  za minútu tri góly. Hurikán však ťahal za správny koniec a bol pri chuti. Stupava si to odniesla v záverečnej tretine, keď j Hurikán rozstrieľal. Strelecký koncert v záverečných minútach domácim pomohol po ťažkých dvoch tretinách k víťazstvu.

Góly: Vlášek 2, Kabát 2, Komačka 2, Purc, Seman, Martinak, Máder – Steinhubel 2, Belzár, Kubovič

FbO Florko Košice – FBC Predátor Sabinov 8:7 pp (2:4, 2:1, 3:2, 1:0) stav série 1:0

Večerný zápas sa postaral dnes o prekvapenie. Sabinov začal na Alejovej aktívnejšie a rýchlo sa ujal vedenia. Domáci mali s hrou Predátorov problémy, ale s pribúdajúcim časom sa s hrou vyrovnali. Stredná časť hry bola vyrovnanejšia. Florku sa podarilo dotiahnuť sa na Predátorov. Sabinov bol aj pred záverečnou tretinou o krok vpred. Posledná tretina mala dve tváre. Prvá časť sa niesla v réžii Sabinova. Hostia si vybudovali už trojgólový náskok, ktorý sa zdal bezpečný. Rysovalo sa  prekvapenie, ale nakoniec sa nedialo. Florko v závere zabralo a dokázalo stav zrovnať. Vyrovnávajúci gól padol v hre bez brankára. Zápas sa skončil v riadnom hracom čase remízou a tak prišlo na rad predĺženie. Tu Florko zlatým gólom rozhodlo v napínavom zápase o víťazstve a vedeniu v sérii.