Na čele tabuľky nič nové, 1. FBC Trenčín naďalej suverénny

12.10.2019 23:03:54
Sobotňajší program stretnutí 5. kola najvyššej slovenskej florbalovej súťaže mužov priniesol víťazstvá domácich tímov, hoci dva z troch nevyužili svoju tradičnú halu. Florko Košice triumfovalo v Michalovciach nad FBK Púchov, 1. FBC Trenčín zdolal v Dubnici nad Váhom Nižnú a Lido uspelo s Mikulášom Prešov.

Florbalisti 1. FBC Trenčín v aktuálnej sezóne mužskej extraligy stále nenašli premožiteľa. V Dubnici nad Váhom triumfovali nad Nižnou 8:4. Dvoma gólmi sa prezentoval Karol Pelczarski, ktorý pridal aj jednu asistenciu.

 

"Dnešný zápas nebol pre nás vôbec jednoduchý, Nižná stále patrí medzi top tímy slovenskej extraligy. Potešilo ma, že obe naše nosné päťky sa o góly podelili takmer rovnakým dielom. V našej defenzívnej činnosti sa aj dnes vyskytlo pomerne dosť chýb, ale pre nás je to ešte stále len príprava na rozhodujúce zápasy sezóny," zhodnotil víťazný duel tréner lídra tabuľky Jan Holovka. Nižnej na úspech nestačili ani dva presné zásahy Tomáša Regulyho i kapitána Matúša Medža. Pre Oravčanov to bola už druhý nezdar po sebe a v 12-člennej tabuľke im patrí až ôsma priečka.

 

Druhé víťazstvo po sebe si pripísali hráči bratislavského tímu ŠK Lido Prírodovedec. Nad FBC A4ka Mikuláš Prešov zvíťazili na domácej palubovke v ŠH Elán jasne 11:4. Päť gólov strelil Matúš Ringer. Tréner Roland Bluska po zápase vyzdvihol najmä prínos kapitána Reného Slezáka, ktorý v úvodných zápasoch sezóny absentoval v zostave Lida. Proti Mikulášu Prešov nazbieral štyri asistencie. „Predviedli sme kvalitný výkon. Presne tak si to predstavujem. Som presvedčený, že to vychádza z tréningového úsilia. Musím vyzdvihnúť jednu dôležitú skutočnosť. Návratom kapitána Slezáka do zostavy sa mužstvo zdvihlo a hrá úplne inak ako bez neho. Verím, že sme sa dvoma víťazstvami naladili na správnu vlnu. Bude to náročné, ale chceme podávať takéto výkony a naplno bodovať naďalej,“ povedal Bluska.

 

Na víťaznej vlne sa nesie aj košické Florko, ktoré je s jedinou prehrou na druhom mieste. Tretie konkurenčné ATU má o dva body menej, no zápas k dobru. Florko nedalo šancu nováčikovi z Púchova, ktorého sfúklo 7:1. Po dva presné zásahy si pripísali skúsení Patrik Pelegrin a Jakub Blaško. Prvý menovaný pridal jednu asistenciu, druhý dve účinné prihrávky. Troma asistenciami sa zase prezentoval Martin Kátlovský. Čestný gól Púchova strelil v závere tretej tretiny Martin Žilinský.

 

Výsledky zápasov extraligy mužov:

 

5. kolo – sobota 12. 10. 2019:

 

FK Florko Košice – FBK Púchov 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)

ŠK Lido Prírodovedec – FBC A4ka Mikuláš Prešov 11:4 (3:0, 4:2, 4:2)

1. FBC Florbal Trenčín – TJ A-FbO Nižná 8:4 (2:0, 3:2, 3:2)

Aktuálna tabuľka po 5. kole:

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť