Na čele ženskej extraligy sa to zhusťuje

21.10.2012 22:54:41
Ženská extraliga pokračovala ďalšími víkendovými zápasmi

 Po včerajšom 5. kole v nedeľu predpoludním štartovalo to 6. kolo základnej ženskej časti.  Štvorzápasová porcia priniesla boj o čelo tabuľky ako aj prvé tohto sezóne body.  

 

ŠK Slávia SPU DFA Nitra - FBK Tvrdošín        4:4

Zápas na ktorý sa upriamovala najväčšia pozornosť. Pod Zoborom čakal vysokoškoláčky prvý vážnejší súper o čom sa presvedčili. Nitra  v plnej sile držala vedenie o dva góly. Tvrdošín mal z hry viacej bol florbalovejším tímom, ale sa  nevedel presadiť strelecky. Záverečných päť minút zápasu bolo rušných. Tvrdošín sa dostal do gólového vedenia a zdalo sa, že Nitra stratí body. Vysokoškoláčkam sa podarilo v hodine dvanástej, minútu pred koncom streliť vyrovnávajúci gól a odvrátiť prvú prehru v sezóne. Tvrdošín spálil množstvo šancí, ktoré ho v samotnom závere mrzeli ako aj strata bodu.

 

VŠK FTVŠ UK Bratislava - CVČ Unihoc Žirafa Žilina      5:2

Vysokoškoláčky sa po dobrom štarte v posledných zápasoch hľadali. Dnes to nebol oslňujúci výkon, ale účelový. Omladená zostava žirafy sa zohráva a zoznamuje s extraligou a veľké výkony sa od mladých Žilinčaniek nečakajú. Dnes svojmu súperovi znepríjemnili život čo im sily stačili. Vysokoškoláčky FTVŠky si body zobrať nenechali a zvíťazili.

 

FBK Bogdau Stupava - FBC Mikuláš Prešov      1:11

Súboj mal pred úvodným hvizdom jasného favorita a Stupava mohla len a len prekvapiť. Žiadne dramatické a hororové scenáre sa nediali. Prešov potvrdzoval úlohu jasného favorita, čo potvrdzuje výsledok zápasu. Stupava naďalej zberá skúsenosti a na svojich hrateľných súperov stále čaká. Prešov dnes získal povinné dva body u nováčika.

 

FBC Blueberries Modra - FBK Kométa Smolník         5:9

Druhý nováčikovský súboj pre Smolník za víkend na západe Slovenska. Dnes východniarky narazili na zdatnejšieho súpera. Zlepšujúca sa Modra, kde sa prejavuje práca trénera Hýleka prebrala až v záverečnej tretine. Päťgólový náskok Smolníka sa domácim zmazať nepodarilo a tak body putovali na východ.

späť