Na druhom zraze chýbalo veľa reprezentantov...

13.09.2014 13:42:59
Prípravné zrazy reprezentácie mužov naberajú na obrátkach. Po necelom týždni sa už vo štvrtok 11. septembra zišli opäť v Trenčíne. Rozdiel je v tom, že sa o deň neskôr presunuli do Čiech.

Do Trenčína bolo nominovaných 22 hráčov a traja brankári. Pripravených bolo ďalších sedem náhradníkov a dvaja brankári. Množstvo hráčov však v hale chýbalo. „Mrzí ma, že sa niekoľko hráčov ospravedlnilo. Neprišli Straka, Komínek, Bičan, Máder, Konečný. Juniorov Kuboviča s Grlickým sme uvoľnili pre juniorku, ktorá súbežne hrá na turnaji G 2 cup v Prahe. Z náhradníkov sa rovnako ospravedlnili Blaško, Dudovič a Škarupa. Musíme popracovať so Slovenským zväzom florbalu na tom, aby sa spravila nejaká dohoda so zamestnávateľmi, aby nám umožnili uvoľniť jednotlivých hráčov pre potreby reprezentácie. Tých zrazov nie je veľa, celkom štyri,“ posťažoval sa hlavný tréner reprezentácie Miroslav Sága.

 

Frekvencia zrazov je nahustená, prečo? „Na úvodnom zraze minulý víkend sme potrebovali zistiť ako na tom jednotliví hráči sú. Zistili sme niekoľko nedostatkov, ktoré dostali chlapci za úlohu odstrániť. Súčasný štvordňový zraz s dvomi tréningami v Trenčíne bol o nacvičovaní streľby a prechodu do útoku. Zvyšné dni využijeme na spoločné stretnutie s reprezentačnými výbermi juniorov a mužov Čiech. Ideme do centra prípravy veľmi skúsených tímov a vďaka dobrým vzťahom Slovenského zväzu florbalu a Českej florbalovej unie radi využijeme možnosti vzájomnej konfrontácie v Rožnove pod Radhoštěm. Túto podporu si veľmi vážim,“ dodal Sága.

 

Súčasná nominácia ešte nie je stabilná. Tvorí sa predovšetkým kostra tímu, čiže je pravdepodobné, že na treťom zraze ešte uvidíme nové tváre. „Tím je omladený a novinkou je prepojenie juniorského kádra s našim seniorským. V spolupráci s trénerom Petrom Koutným postupne zapájame mladé talenty. V nominácií sa už objavili Bičan, Grlický, Ujhelyi, či Kubovič. K finalizácií nominácie príde na treťom a teda predposlednom zraze,“ prezradil kouč mužského výberu.

 

Hráči, ktorí neprišli na zraz, si podľa trénera Ságu svoju situáciu reprezentovať každou neúčasťou výrazne sťažujú „Dva úvodné zrazy boli určené na to aby som si z vyššieho počtu nominovaných hráčov všimol, ktorí z nich nám zapadnú do tímu. Nie je čas čakať. Potrebujeme sa zohrávať aj keď nevylučujem, že jeden, dvaja, ak budú spĺňať naše nároky, káder môžu doplniť.“

 

Zaujímalo nás, prečo nefiguruje v nominácií dlhoročný reprezentant, kapitán a hráč so skúsenosťami zo zahraničia Juraj Matejka. „V nominácií chýba preto, že razíme cestu nového systému v národnom tíme ako som už povedal, so zaraďovaním kvalitných juniorov. Juraj má svoju kvalitu, no rovnako má už aj svoj vek. Čo sa týka jeho výkonov počas kvalifikácie v Bratislave, pomohol nám v zápase s Belgickom. Bol hráčom, ktorý sa vysoko podieľal na našom víťazstve a postupe na šampionát, no v náročných zápasoch mal problémy. Dosť dlho som vyhodnocoval jeho zaradenie, no vyberám si hráčov na základe piatich vlastností – výkon, charakter, bojovnosť, odvaha – hráč, ktorý sa nevzdáva a tímovosť. Verím, že spoločne s kolegami vyskladáme kvalitný tím a Juraja Tam v súčasnosti neviem na základe týchto piatich nárokov zaradiť.“ My už len dodávame, že tréner má právo výberu hráčov, pretože v konečnom dôsledku zodpovedá za výsledky...

späť