Na existenčný zápas cestuje Lido bez trénera Mészárosa!

20.01.2017 15:22:10
Dnešnou večernou predohrávkou extraligy mužov otvoria súboje sedemnásteho kola. Tretí FBK AS Trenčín privíta Bratislavský iClinic VŠK FTVŠ UK. Vysokoškoláci potrebujú body ako soľ, pretože aktuálne uzatvárajú osmičku, ktorá zaručuje boje v play off.

Trenčania však striehnu na zaváhanie Tsunami a ATU, čo by v prípade víťazstva mohli využiť pre návrat na pozíciu lídra súťaže. V Bratislave bolo trenčianske AS úspešné a zvíťazilo jednoznačne 10:2.

 

V tomto kole už nie je zápas, v ktorom by o nič nešlo. Dobre rozbehnuté Tsunami Záhorská Bystrica sa doma chystá na košické Florko, ktoré túži po prvej štvorke. Nováčik Žltý Sneh Košice cíti príležitosť prebojovať sa na pozíciu záchrany, no potrebuje doma zvíťaziť nad ŠK 1. FBC Trenčín.

 

Ak si majstri chcú udržať vedúce postavenie v tabuľke, nemali by zaváhať na ihrisku FBC Mikuláš Prešov. „Koňare“ však majú nôž na krku, pretože po domácej prehre so Žilinou musia bodovať, aby sa udržali v prvej osmičke.

 

Taktiež Záhoráci zo Skalice si nechcú nechať ujsť miestenku do play off a z deviatej pozície zaútočia na body v domácom zápase proti Nižnej. Doslova existenčný duel sa odohrá v Žiline, kde zatiaľ posledné domáce „Kobylky“ nabudené víťazstvom v Prešove, hostia bratislavské ŠK Lido. Medzi obomi súpermi je rozdiel jediného bodu a výhra veľa napovie, kto urobí vážnejší krok k záchrane extraligovej príslušnosti. „V týždni sme absolvovali tri tréningy, ktoré boli zamerané vyslovene na tento zápas a verím, že sme sa dobre pripravili. Ja na tento súboj však necestujem a úlohu trénera prevezme Patrik Paulikovič, ktorý nebude hrať, pretože má zlomenú nohu,“ povedal tréner ŠK Lido Gabriel Mészáros, ktorý nám potvrdil, že za jeho neúčasťou na spomínanom zápase nie je jeho odchod z pozície trénera ŠK Lido.

 

Program Extraligy mužov:

 

Predohrávka 17. kola – piatok 20. 1. 2017:

 

19.30 hod – FBK AS Trenčín – iClinic VŠK FTVŠ UK (Športové centrum M-Šport, Ostrov, Trenčín – Zamarovce)

 

17. kolo – sobota 21. 1. 2017:

 

14.00 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FbO Florko Košice (ŠH ZŠ kpt. J. Nálepku, Školská 2, Stupava)

14.00 hod – Žltý Sneh Košice – ŠK 1. FBC Trenčín (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

15.30 hod – FBC Skalica – TJ A-FbO Nižná (ŠH Sportcentrum Želva, Hodonínská, Dubňany, ČR)

17.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – FK ATU Košice (ŠH ZŠ Sibírska, Prešov)

17.00 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – ŠK Lido Prírodovedec (ZŠ V. Javorku 32, Žilina)

späť