Na extraligu mužov už dnes a to na derby košických tímov Florka a ATU

18.01.2019 16:51:26
Program šestnásteho kola extraligy mužov odpália už dnes večer košickým derby medzi domácim Florkom a ATU. Do hlavného mesta zajtra pricestujú žilinské „Kobylky,“ ktoré prídu pokúšať šťastie proti bratislavskému Snipers a odohrá sa aj zaujímavý duel medzi prvou Nižnou a posledným Hurikánom. Za AS Trenčín ešte proti Lidu v bráne domácich nenastúpi čerstvá posila Tomáš Kafka.

Zrejme najpopulárnejšie derby, ktoré na Slovensku máme s patričnou históriou sa odohrá už dnes večer v metropole Východu medzi domácim Florkom a ATU. Derby o mesto Košice má vždy výbornú športovú úroveň, ktorú dotvára vysoká návštevnosť s výnimočnou atmosférou v hľadisku. Prvé derby aktuálnej sezóny vyhralo začiatkom októbra minulého roku ATU 8:4. „Po posledných dvoch úspešných a ťažkých zápasoch sa cítime na koni. Ukázalo sa to aj na tréningoch, ktoré boli vo vysokom tempe a na dobrej úrovni. Na Florko si veríme a nejdeme za ničím iným ako za víťazstvom. No treba určite myslieť triezvo a nevletieť do zápasu bezhlavo. Tieto „derbíčka“ sú jediné na Slovensku, keďže žiadne iné zápasy nedosahujú, či už kvalitu alebo početnosť divákov ako to býva tu v Košiciach. Dúfame, že si na tento súboj nájde cestu znova veľa fanúšikov a potešíme hlavne oko našich čiernobielych fans,“ povedal hráč košického ATU Michal Kročko. Družstvo Florka hrá v domácej hale a napriek tomu, že ATU je nabudené víťazstvom proti Nižnej, pokúsi sa v derby, ktoré nemá favorita, uspieť. „Derby je vždy niečím výnimočným a my v ňom chceme vyhrať. Ako sme sa na tento duel pripravili však uvidíme priamo na ihrisku,“ povedal trochu stroho tréner košického Florka Jan Holovka.

 

Na zasneženej Orave sa odohrá súboj prvého tímu tabuľky, ktorým je Nižná, proti poslednému družstvu a tým je bratislavský Hurikán. Už neraz sa stalo, že líder podcenil situáciu a stratil body s posledným. V Nižnej pred týždňom zaznamenali prvú prehru sezóny a ďalšiu si dovoliť nemôžu, pretože im na chrbát dýcha obhajca titulu Tsunami Záhorská Bystrica. „Myslím si, že náš posledný zápas v Košiciach nám trošku otvoril oči v čase, keď sme si mysleli, že sme neohrozene prví. A každopádne sa budeme snažiť zvyšok základnej časti odohrať s väčšou pokorou a zodpovednejšie. Samozrejme to neznamená, že si pripúšťame iný výsledok ako naše víťazstvo,“ povedal suverénny líder kanadského bodovania celej extraligy a hráč Nižnej Peter Nehila.

 

Práve Tsunami by si v Stupave mohlo poradiť s Prešovom, obzvlášť, keď Mikuláš zaznamenal výraznú stratu v podobe odchodu na hosťovanie svojho skúseného kapitána Martina Joščáka. Ten sa predstaví v drese Nižnej.

 

Poriadny rozruch narobila počas týždňa informácia o posile v bráne trenčianskeho AS. V klube sa predstaví špičkový gólman Tomáš Kafka, ktorý bude celkom isto patriť k ozdobám slovenskej extraligy. „Zajtrajšieho súboja proti Lidu sa ešte Tomáš Kafka nezúčastní, no Marcel Hossa na zápas nastúpi. Správa, že príde k nám Kafka bola pre každého veľmi pozitívna. Dostal som viacero informácii, že sa na neho prídu ľudia určite pozrieť, čo nás samozrejme teší,“ povedal hrajúci tréner a kapitán AS Trenčín Juraj Matejka.

 

Do Spišskej Novej Vsi cestujú florbalisti z 1. FBC Trenčín, ktorí z posledných štyroch zápasoch vybojovali len jediný bod. Trenčania potrebujú bodovať, pretože ich od deviateho miesta delí jediný bod a tak každé zaváhanie môže znamenať, že si nezahrajú play-off...

 

Program zápasov extraligy mužov:

 

Predohrávka 16. kola – piatok 18. 1. 2019:

 

20.00 hod – FK Florko Košice – FaBK ATU Košice (Multihala, Alejova, Košice)

 

16. kolo – sobota 19. 1. 2019:

 

12.00 hod – Fat Pipe Snipers Bratislava – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH Mladosť, Trnavská cesta, Bratislava)

16.50 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FBC Mikuláš Prešov (ŠH ZŠ kpt. J. Nálepku, Školská, Stupava)

17.00 hod – TJ A-FbO Nižná – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (MŠH, Školská, Tvrdošín)

17.00 hod – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – 1. FBC Florbal Trenčín (ŠH Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

18.00 hod – FBK AS Trenčín – ŠK Lido Prírodovedec (Športové centrum M – šport, Ostrov)

 

ZDROJ FOTO: www.flickr.com/atukosice

späť