Na Extraligu už dnes

03.10.2014 11:18:23
Extraligový kolotoč naberá postupne na obrátkach. Počas víkendu sú na programe zápasy 3. a 4. kola mužskej aj ženskej najvyššej súťaže. Dnes dávame prednosť ženám. Tie majú totiž už dnes o 19.00 predohrávku 4. kola medzi domácou ŠK Slávia SPU DFA Nitra a ŠK 98 Pruské.

Je to repríza semifinálovej série z minulej sezóny, v ktorej bola úspešnejšia Nitra. Na zápasy totiž vyhrala 3:2 a postúpila do finále. „Halu máme v nedeľu obsadenú a tak sme v spolupráci s basketbalom a našim súperom Pruským vybavili halu na dnes. Do zápasu nenastúpime v kompletnom zložení. Aj napriek tomu sa budeme snažiť zomknúť sa a vybojovať body do tabuľky. Mrzí ma, že stále maróduje Romana Janegová, ktorú lekári nedokázali dať do poriadku,“ povedal pred zápasom vedúci tímu Marián Janega.

 

Zo sobotňajších zápasov tretieho kola vyberáme súboj medzi domácim Pruským a majstrom Tvrdošínom. Oravčanky majú pred sebou dva ligové zápasy a potom odlietajú do Nórska na turnaj Ligy majstrov. „Do víkendových zápasov proti Pruskému a Prešovu ideme vyskúšať niektoré veci, ktoré chceme zahrať v Nórsku, čiže sú to pre nás skôr súboje slúžiace ako tréningové zápasy. Je dobré, že hráme proti silným súperkám, čo znamená, že pôjdeme naplno. Verím, že sa nám žiadna z dievčat nezraní,“ povedal tréner Tvrdošína Michal Cvanciger.

 

V nedeľu sľubuje zaujímavý dej aj stretnutie bratislavského Hurikánu s Nemšovou. Hurikán je momentálne bez bodu a bez jediného streleného gólu na poslednom mieste tabuľky. Na Nemšovú to však často vedeli zahrať a ich vzájomné zápasy bývajú vyrovnané.

 

Mužská Salming Extraliga má tiež pred sebou zaujímavé dvojice súperov. Zo soboty chceme upozorniť na dva súboje. Nováčik M-šport Salming Team Trenčín po dvoch víťazstvách hostí vicemajstra Grasshoppers AC UNIZA Žilina. „Matejkovci“ sa súpera rozhodne neboja. „Minulú sezónu sme ich ešte ako Dubnica doma zdolali a verím, že to aj tento rok s nami už ako Trenčínom budú mať veľmi náročné. Pri dodržiavaní súčasnej taktiky a herného systému s premieňaním gólových príležitostí si trúfame Žilinu zdolať,“ prezradil hrajúci tréner Trenčína Juraj Matejka.

 

Druhým zaujímavým zápasom bude súboj bratislavského Hurikánu s lídrom tabuľky Tsunami Stupava. Bratislavčania sú bez jediného bodu na desiatom mieste, zatiaľ čo Stupava tróni bez straty bodu na čele tabuľky. „Je to netradičná situácia. Väčšinou sme boli my tí lídri, či lepšie postavený tím v tabuľke, dnes je to naopak. Stupava hrá určitý systém, ktorý im budeme chcieť narúšať. Neviem či nastúpime v plnom zložení, no ja už mám všetky legislatívne záležitosti na zväze vybavené a keď dostanem dôveru od trénera, rád nastúpim a pomôžem tímu,“ povedal Tomáš Máder z Hurikánu, ktorý v úvodných dvoch kolách nehral spolu s Františkom Martiňákom pre nedotiahnutú legislatívu.

 

V nedeľu privíta FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina druhý tím z Trenčína. Tentoraz ŠK 1. FBC. Duel sľubuje drámu, pretože hoci to nik neočakával ale omladený tím Trenčína nastrieľal najviac gólov – 23 a je v tabuľke bez straty bodu na druhom mieste.

 

Víkendový program mužskej SALMING Extraligy:

 

Sobota 4. 10. 2014 – 3. kolo:

 

13.45 – M-šport Salming Team Trenčín – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina (Športové centrum M-Šport, Ostrov 363, Trenčín – Zamarovce)

14.00 – ŠK Lido Prírodovedec – ŠK Slávia SPU DFA Nitra (ŠH Elán, Bajkalská 7, Bratislava)

14.30 - VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava – Tsunami Stupava (ŠH FTVŠ, Nábrežie L.Svobodu 9, Bratislava)

16.00 – ŠK 1. FBC Trenčín – TJ A-FbO Nižná (MŠH na Sihoti, Mládežnícka 1, Trenčín)

17.00 – ATU Košice – FbC Predator Sabinov (ŠH SOŠ, Ostrovského 1, Košice)

17.00 – FBC Mikuláš Prešov – FbO Florko Košice (ŠH ZŠ Sibírska, Sibírska 42, Prešov)

 

Nedeľa 5. 10. 2014 – 4. kolo:

 

10.00 – ŠK Slávia SPU DFA Nitra – VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava (ŠH SOŠ drevárska, Pílska 7, Topoľčany)

10.30 – ATU Košice – FBC Mikuláš Prešov (ŠH SOŠ, Ostrovského 1, Košice)

11.00 – Tsunami Stupava – ŠK Lido Prírodovedec (ŠH ZŠ kpt. J.Nálepku, Školská 2, Stupava)

14.00 – FbC Predator Sabinov – FbO Florko Košice (MŠH Gym. A. Prídavka, Komenského 40, Sabinov)

14.00 – TJ A-FbO Nižná – M-šport Salming Team Trenčín (MŠH Tvrdošín, Školská 837, Tvrdošín)

14.00 – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – ŠK 1. FBC Trenčín (ŠH ŠG, Rosinská cesta 4, Žilina)

 

Víkendový program ženskej Extraligy:

 

Piatok 3. 10. 2014 – 4. kolo - predohrávka:

 

19.00 – ŠK Slávia SPU DFA Nitra – ŠK 98 Pruské (MŠH, Dolnočermánska ul. 105 Nitra)

 

Sobota 4. 10. 2014 – 3. kolo:

 

14.00 – FBC Mikuláš Prešov – VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava (ŠH ZŠ Sibírska, Sibírska 42, Prešov)

16.00 – ŠK 98 Pruské – FbK Tvrdošín (MŠH Dubnica nad Váhom, Športovcov 656, Dubnica nad Váhom)

16.45 – NTS FK-ZŠ Nemšová – FbK Kométa Spišská Nová Ves (Športové centrum M-Šport, Ostrov 363, Trenčín – Zamarovce)

 

Nedeľa 5. 10. 2014 – 4. kolo:

 

10.00 – FbK Tvrdošín – FBC Mikuláš Prešov (MŠH Tvrdošín, Školská 837, Tvrdošín)

13.30 – VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava – NTS FK-ZŠ Nemšová (ŠH FTVŠ, Nábrežie L.Svobodu 9, Bratislava)

späť