Na hrade Matúša Čáka veje vlajka 1. FBC, ATU prehralo s Lidom

02.11.2019 23:08:02
Lákadlom sobotňajšieho programu extraligy mužov bolo trenčianske derby, ktoré napokon malo jednoznačného víťaza. Do tamojšej haly si našlo cestu viac ako 800 priaznivcov. Prekvapivé boli výsledky košických tímov. Florko uspelo až v samostatných nájazdoch, ATU nezískalo ani bod.

Florbalisti 1. FBC Trenčín potvrdili svoju absolútnu dominanciu v tejto sezóne a v mestskom derby sfúkli konkurenčný tím AS jasne 14:4. „Myslím, že sme dosiahli super výsledok. Všetkým chlapcom musím poďakovať, že k zápasu pristúpili s maximálnou zodpovednosťou, ale pritom s chladnými hlavami. Výrazné víťazstvo je úplne zaslúžené, dokázali šliapať naplno celých šesťdesiat minút a svojím výkonom strhnúť nádhernú rekordnú návštevu k atmosfére, z ktorej sa trenčiansky hrad otriasal v základoch. Snáď sme ho celkom nezbúrali,“ vyjadril sa tréner 1. FBC Jan Holovka. „Išli sme do derby ako favoriti, prvá tretina bola vyrovnaná, ale potom sme mali prevahu vo všetkom a s prehľadom sme zvíťazili,“ dodal mladý útočník Tomáš Kvasnica, ktorý dosiahol hetrik a pridal aj jednu asistenciu.

 

Dva góly a jednu asistenciu si v drese zdolaného družstva pripísal Ondrej Kusenda, ktorý nútene odložil svoj odchod do Česka. „Skomplikovalo sa to. Až do 15. novembra nemôžem prestúpiť do iného klubu, keďže som hral na EuroFloorball Cupe. Tým pádom som sa dohodol s chalanmi z Trenčína, že za nich odohrám ešte jeden zápas,“ povedal šikovný útočník. „Duel sa mi hodnotí veľmi ťažko. Súper ukázal, že má vysokú kvalitu. V prvých 10 minútach sa nám s ním darilo držať krok, no potom sme urobili zbytočné chyby, ktoré boli potrestané, a do druhej tretiny sme išli s trojgólovým mankom. V druhej a tretej časti nás super už prehrával v každom aspekte hry. Mali výborný forčeking, čo bolo, myslím, kľúčové pre vývoj zápasu. My sme, žiaľ, nepredviedli výkon hodný majstra. Zostáva nám len súperovi pogratulovať, pretože je zaslúžene na prvom mieste,“ dodal Kusenda.

 

Náskok zverencov Jana Holovku na čele tabuľky v sobotu narástol už na päť bodov. Ani jeden z košických klubov, ktorým patrí druhá, resp. tretia priečka nedokázal bodovať naplno. Florko prekvapivo stratilo jeden bod, keď s Mikulášom Prešov zvíťazilo 7:6 až po samostatných nájazdoch. „Krásne vyrovnané východniarske derby plné šancí na oboch stranách. Chvíľu sme boli lepší, inokedy zasa súper. Prísť o vedenie v tretej tretine zápasu nešťastne odpískaným trestným strieľaním nie je príjemné. No nevzdali sme sa, bojovali sme až do konca, za čo patrí vďaka chalanom. V závere už rozhodli nájazdy a to je lotéria,“ hodnotí tréner Prešova Peter Čaja.

 

ATU odišlo z bratislavskej haly Elán s prázdnymi rukami, s rozbehnutým ŠK Lido Prírodovedec prehralo 6:7. Pre tím z hlavného mesta to bolo štvrtý triumf po sebe a v tabuľke sa po slabšom úvode ročníka vyšvihol už na štvrtú priečku.  

 

Po troch prehrách sa z víťazstva radovala Nižná. Oravčania zdolali domáceho nováčika z Púchova  6:1. V zostave trénera Patrika Bachana sa premiérovo v tejto sezóne objavil Martin Latka. „Úvod zápasu nám vyšiel podľa predstáv. Plnili sme pokyny trénera a utvorili sme si dostatočný náskok. Od druhej tretiny sme začali hrať na tri päťky, čo sa prejavilo aj na našom tempe. Blokovali sme dostatok striel a tie, čo prešli, chytil náš výborný brankár, ktorý nás podržal. Dostali sme málo gólov a to je pozitívne, negatívum je opäť slabé efektivita,“ zhodnotil 23-ročný florbalista.

 

Výsledky zápasov extraligy mužov:

 

7.kolo – sobota 2. novembra 2019:

 

FK Florko Košice - FBC A4ka Mikuláš Prešov 7:6 sn (2:2, 2:3, 2:1 – 0:0, 1:0)
FbC Young Arrows Spišská Nová Ves - Tsunami Záhorská Bystrica 4:9 (1:2, 3:2, 0:5)
ŠK Lido Prírodovedec - FaBK ATU Košice 7:6 (1:3, 4:0, 2:3)
FBK Púchov - TJ A - FbO Nižná 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)
1. FBC Florbal Trenčín - AS Trenčín 14:4 (4:1, 5:1, 5:2)

Aktuálna tabuľka po 7. kole:

 

AUTOR: Samuel PREKOP
ZDROJ FOTO: 1. FBC Florbal Trenčín

späť