Na Kysučankách uchmatli body Bystričanky ale aj Rimavská Sobota

10.11.2019 20:59:00
Počas reprezentačnej prestávky sa tento víkend odohrali len jediné dve dohrávky prvej ligy žien. V nich hostilo včera aj dnes doma béčko Kysučaniek Banskú Bystricu a Rimavskú Sobotu. Obaja súperi si napokon z Kysúc odvážajú všetky body.

Včera vycestovali na Kysuce hráčky Dukly Banská Bystrica, ktoré sa v aktuálnej sezóne trápia. Po troch odohratých zápasoch mali na bodovom konte nulu. Už je to inak, pretože Bystričanky si poradili s béčkom Kysuckého Nového Mesta, ktoré zdolali 8:4. „Potešilo nás, že sme konečne prvý raz v sezóne podali dobrý výkon a získali prvé tri body. No v ďalšom priebehu budem dbať skôr na výkon mladého družstva ako na výsledky. Kysučanky sú vždy náročným súperom a veľmi dobre ich poznáme. Zápas rozhodol náš obetavý výkon v obrane,“ povedal tréner Banskej Bystrice Zdenko Babík.

 

Opačnú situáciu ako Bystričanky zažívajú hráčky Slovana Rimavská Sobota, ktoré nepoznajú, čo je to strata bodov. Na Kysuciach však mali dnes na mále, no uhájili tesnú výhru 11:10 a tak majú aj po štyroch odohratých zápasoch plný počet bodov. Rimavskú Sobotu dnes potiahla ich najskúsenejšia hráčka Kristína Čintalanová, ktorá strelila až päť gólov a ešte stihla na dva prihrať.

 

Výsledky prvej ligy žien:

 

Dohrávka 3. kola – sobota 9. 11. 2019:

 

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ – FBK BCF Dukla Banská Bystrica 4:8 (3:5, 1:2, 0:1)

 

Dohrávka 4. kola – nedeľa 10. 11. 2019:

 

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ – FBC Slovan Rimavská Sobota 10:11 (4:4, 0:3, 6:4)

Aktuálna tabuľka po 6. kole:

späť