Na mužskú Extraligu až počas troch dní

20.10.2016 09:44:21
Zápasy ôsmeho kola Extraligy mužov sú tentoraz roztrúsené do troch hracích dní a ešte sa jeden z nich prekladá. Už dnes vybehnú na palubovku v ďalšom mestskom derby košické tímy. Posledný Žltý Sneh privíta Florko.

Zajtra sa môžu fanúšikovia v Trenčíne tešiť na súboj lídra FK AS, ktorý vo večernom súboji privíta rozbehnutú Záhorskú Bystricu. V drese Tsunami navyše nastúpi aj „nažhavený“ slovenský reprezentant Martin Kubovič, ktorého prestup z Tatranu Střešovice bol tento týždeň definitívne potvrdený.

 

V sobotu sa odohrajú tri stretnutia. V Trenčíne si opäť môžu fanúšikovia florbalu vychutnať najvyššiu súťaž mužov, pretože miestny ŠK 1. FBC privíta úradujúceho majstra FK ATU Košice. Vzhľadom na reprezentačný zraz juniorov, bude obom tímom chýbať niekoľko hráčov, no Košičanom až sedem. Trenčania sú na tom o niečo lepšie. „Verím, že predchádzajúce dva zápasy znamenali obrat v našej výkonnosti, ktorá nebola od začiatku sezóny optimálna. Konečne sme hrali v kompletnom zložení a okrem juniorov Kyselicu s Mišákom budeme všetci aj proti Košiciam. Na úradujúceho majstra sa tešíme a sme dobre naladení na súboj,“ povedal tréner ŠK 1. FBC Trenčín Juraj Lamačka.

 

Do Prešova cestujú vysokoškoláci z VŠK FTVŠ Lafranconi. Zápas sľubuje tuhý boj o potrebné body do tabuľky. Bližšie k pozícií, ktorá zabezpečuje účasť v play off majú domáci Prešovčania, no dva body navrch nič v tejto fáze ešte neznamenajú. Do Bratislavy sa pozrú Oravčania. Nižná si zahrá proti ŠK Lido, ktoré už tri zápasy v rade prehralo. Domáci tím tak bude chcieť ukončiť neúspešnú sériu a v súboji bodovať. Zápas FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FBC Skalica bol preložený. Traja hráči zo žilinského klubu majú reprezentačné povinnosti v juniorke, ktorá má počas nasledujúceho víkendu zraz v Košiciach a tak sa kluby dohodli na odklade súboja. „Žilinčania nechceli bez svojich juniorských reprezentantov zápas odohrať. Chceli sme sa zachovať korektne a tak sme so zmenou termínu súhlasili,“ povedal tréner Skalice Tomáš Vaško.

 

Program 8. kola Extraligy mužov:

 

Štvrtok 20. 10. 2016:

 

19.30 hod – Žltý Sneh Košice – FbO Florko Košice (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

 

Piatok 21. 10. 2016:

 

19.00 hod – FK AS Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica (Športové centrum M-Šport, Ostrov, Trenčín – Zamarovce)

 

Sobota 22. 10. 2016:

 

14.00 hod – ŠK 1. FBC Trenčín – FK ATU Košice (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

18.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – VŠK FTVŠ Lafranconi UK (ŠH ZŠ Sibírska, Prešov)

18.00 hod – ŠK Lido Prírodovedec – TJ A-FbO Nižná (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

Zápas FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FBC Skalica bol preložený.

späť