Na Orave súboj lídrov extraligy!

03.11.2018 12:10:08
V deviatom kole extraligy mužov, ktoré sa odohrá zajtra, sa chystá šláger medzi úradujúcimi majstrami Tsunami Záhorskou Bystricou a druhým tímom tabuľky Nižnou. Obaja súperi doteraz neprehrali v riadnom hracom čase a tak sa fanúšikovia oboch družstiev majú na čo tešiť.

Tsunami nemá výrazne presvedčivé výsledky, ale víťazí a body postupne získava. Nižná po príchode Petra Nehilu výrazne ožila. V poslednom vzájomnom zápase, ktorý sa odohral v Stupave vyhralo Tsunami 9:4, no pred viac ako rokom na spornej palubovke v Tvrdošíne prehralo Tsunami na Orave vysoko 2:11... „Tešíme na atraktívny zápas a očakávame vyrovnané stretnutie. Ťažko sa mi hodnotí, čo nás čaká, keďže som proti Tsunami hral naposledy pred dvomi rokmi. Viem, že ich tím posilnili mladé talenty. V neposlednom rade už Nižná na prvom mieste po základnej časti bola a nedostala sa do finále, takže ak by sme tento zápas mali vymeniť za formu v play-off, tak to hneď spravíme,“ povedal Peter Nehila, čerstvá posila Nižnej. Tsunami má v produktivite vyrovnanejší tím, no strelecky sa nepresadzujú osobnosti tak ako v minulosti. „Zápas to bude náročný. V tej hale v Tvrdošíne sa nedá veľmi kombinovať. Dúfam, že sa nikto nezraní... Bude to vyžadovať veľkú mieru sústredenia sa na najdôležitejšie veci počas šesťdesiatich minút, ktoré si povieme pred zápasom v šatni,“ povedal tréner Záhorskej Bystrice Ján Purc.

 

Okrem už spomínaného šlágra kola sa však odohrá aj ďalších päť zaujímavých zápolení. Už dopoludnia hodinu pred dvanástou sa začne súboj košického ATU a žilinských „Kobyliek.“ Žilinčania prehrali vo štvrtok na pôde obhajcu titulu 5:10 a keď chcú patriť do prvej polovice družstiev v tabuľke, musia zajtra poriadne zabrať.

 

Jednoduché to nemajú zverenci trénera Michala Bortlíka z bratislavského Hurikánu. Stále sú na poslednom mieste bez bodu a akosi nad nimi „visí deka“ prehier. Tentoraz už v poradí deviaty raz sa pokúsia bodovať v domácom súboji proti 1. FBC Florbal Trenčín.

 

Dostať sa do prvej osmičky snaží bratislavský Snipers, ktorý v predchádzajúcom kole zakopol v derby proti Lidu. Zajtra cestujú na duel do Prešova, ktorý má väčšie starosti a to zrejme so záchranou v súťaži. „Veríme, že podáme lepší športový výkon, ako v poslednom súťažnom zápase. Musíme sa opäť sústrediť len sami na seba, nie na súperov, rozhodcov a ostatné vedľajšie faktory, čo ovplyvňujú výsledky športových zápasov. Veríme, že facka od Lida nás opäť dostane na tú správnu koľaj Snipers,“ skonštatoval tréner bratislavského tímu Snipers Dárius Siheľský.

 

Vo zvyšných dvoch zápasoch sa stretne domáci AS Trenčín proti Florku Košice a ŠK Lido, ktoré je na peknej štvrtej pozícii hostí Spišskú Novú Ves, ktorá je po vysokej výhre nad Hurikánom víťazne naladená.

 

Program zápasov extraligy mužov:

 

9. kolo – nedeľa 4. 11. 2018:

 

11.00 hod – FaBK ATU Košice – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

14.00 hod – TJ A-FbO Nižná – Tsunami Záhorská Bystrica (MŠH, Školská, Tvrdošín)

15.40 hod – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – 1. FBC Florbal Trenčín (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

16.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – TJ A – Fat Pipe Snipers Bratislava (ŠH ZŠ Sibírska, Prešov)

16.00 hod – FBK AS Trenčín – FK Florko Košice (Športové centrum M – šport, Ostrov)

16.00 hod – ŠK Lido Prírodovedec – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

 

ZDROJ FOTO: Sabína ŠÁLOVÁ

späť