Na prvom mieste Spišiačky, do baráže Bystrica a Michalovce

14.02.2016 18:34:27
Základná časť ženskej Extraligy bola dnes ukončená poslednými štyrmi zápasmi. Išlo v nich o veľa najmä Michalovciam a Kysuckému Novému Mestu, ktoré bolo v úlohe čakateľa na výsledok.

Prvé miesto si vybojovali hráčky Spišskej Novej Vsi, ktoré v oboch víkendových zápasoch nezaváhali a doma zdolali včera Nemšovú presvedčivo 12:3 a dnes aj Pruské tesne 5:4. Úradujúce majsterky z Tvrdošína síce včera naložili Kysuckému Novému Mestu 18:3, no v tejto sezóne ich dosiahnuté výsledky postačovali na druhé miesto.

Vicemajstrovská Nitra nemala dobrú sezónu, no v závere zabrali a dostali sa zo šiesteho miesta do play off. Včera miešali kartami, pretože zdolali Michalovce 10:4 a dnes Prešov 8:7. Práve Michalovciam dnes išlo o krk. V poslednom súboji základnej časti sa predstavili v Bratislave na Hurikáne. Dlho opatrný súboj, v ktorom nikto nechcel spraviť chybu ako prvý a inkasovať sa napokon po bezgólovej úvodnej tretine ujali vedenia Michalovce. To si však neustrážili a s pribúdajúcim časom postupne inkasovali štyri góly. Šesť minút pred koncom síce znížili na 2:4, no to bolo z ich pohľadu všetko. Prehra znamená, že spolu s Banskou Bystricou si v baráži o záchranu zahrajú práve Michalovce. K nim do baráže pribudnú ešte dve družstvá z prvej ligy a to ŠK 1. FBC Trenčín a ŠK Lido Women. „Dnešný zápas bol z našej strany veľmi zlý. Skúšali sme si napádanie, ktorým sa chceme prezentovať počas zápasov play off, no veľmi nám to zatiaľ nejde...,“ povedal tréner Hurikánu Tomáš Burian.

Michalovciam zostali oči pre plač, no určite sa pred súbojmi v baráži nevzdávajú. „Na postup do play off sme dnes potrebovali zvíťaziť. Žiaľ, nevyšlo nám to,“ skonštatoval tréner Michaloviec Dárius Siheľský.

Nemšová po včerajšej prehre dnes bodovala naplno v Banskej Bystrici, ktorú dievčatá zdolali 7:3. Bystričanky ešte včera stihli inkasovať ďalší dvojciferný výsledok v súťaži a prehrali v Badíne s Pruským 1:18.