Na úvod víťazstvo nad Nórkami

31.01.2020 13:06:06
Slovenská reprezentácia junioriek, ktorá sa pripravuje na májový svetový šampionát, ktorý sa uskutoční vo švédskom meste Uppsala sa dnes predstavila v prvom zápase medzinárodného turnaja Polish Cup. Našim súperom bolo Nórsko, ktoré Slovenky zdolali 5:0. V podvečerných hodinách (18.00) dievčatá odohrajú druhý duel a to proti reprezentácii Česka.

Slovenkám úvodný zápas vyšiel. Na prvý gól sa čakalo do pätnástej minúty, no tá stála za to. Najskôr si otvorila strelecký účet Lenka Lenčešová a v tej istej minúte zvýšila na 2:0 Kristína Vyletelková. V druhom dejstve sa diváci presného zásahu nedočkali, hoci príležitostí si obe družstvá vypracovali hneď niekoľko.

                               

Začiatok tretej časti patril Nórkam, ktoré sa pokúšali dostať do zápasu a realizovať zvrat. Na začiatku piatej minúty ich snahu zmrazila tretím gólom Slovenska Tamara Dobošová. O definitívnu podobu konečného skóre v pomere 5:0 sa v samom závere ešte postarali Laura Chupeková s Kristínou Vyletelkovou.

 

Hlasy po zápase:

 

Jiří Typl (tréner Slovenska): „Od začiatku zápasu sme sa poctivo držali nášho plánu a ovládali sme hru s loptou aj tempo. V prvej tretine sme si vypracovali veľa šancí, no dokázali sme premeniť len dve z nich. Po druhej časti nastúpil náš súper namotivovaný zvrátiť vývoj zápasu a najmä prvých desať minút nás tlačil. Následne sme ukľudnili hru a tretiu tretinu jednoznačne ovládli. Podarilo sa nám premeniť ďalšie tri šance a zaslúžene zvíťaziť. Hráčky počas celého zápasu poctivo plnili naše pokyny, predvádzali naučené situácie, nepúšťali Nórky do stredu ihriska a nakoniec sa dokázali aj strelecky presadiť.“

 

Adriana Michalisková (najlepšia hráčka zápasu za Slovensko): „Hra bola veľmi rýchla, no poväčšinu času sme boli v držaní lopty my a tvorili sme hru. Dnes som sa dobre vyspala a verila som si aj keď to bol môj prvý medzinárodný zápas. Musím taktiež pochváliť spoluhráčky za veľkú pomoc v obrane.“

 

Nórsko – SLOVENSKO 0:5 (0:2, 0:0, 0:3)

späť