Na záver prehra s Nemkami

04.02.2018 15:03:27
Tak ako sme sa včera večer tešili nad víťazstvom našich mužov nad Nemeckom, dnes dopoludnia na turnaji Polish cup nemecké reprezentantky zdolali Slovenky 5:3. Dievčatá tak odchádzajú z turnaja s jedným víťazstvom a obsadili konečné štvrté miesto.

Vstup do zápasu mali obe družstvá priam raketový. Najprv skórovalo Slovensko a zásluhou Lenky Lenčešovej sme sa ujali nad Nemeckom vedenia 1:0. Za osem sekúnd to už neplatilo a súperky skóre vyrovnali. Do prvej prestávky už gól nepadol a tak družstvá odchádzali do šatní za nerozhodného stavu.

Druhá tretina nebola z pohľadu skóre pre naše dievčatá priaznivá. Inkasovali sme v nej tri góly a z toho dva počas jednej minúty v samom závere. Do hry náš tím vrátili Sára Adamcová s Klárou Grossovou, ktoré počas tretej tretiny znížili na kontaktných 3:4, no posledné slovo mali Nemky, ktoré minútu pred koncom potrestali našu hru bez brankárky a do prázdnej brány definitívne rozhodli o našej prehre 3:5... „V tomto zápase, aj keď sme ho prehrali, sme boli lepším tímom a hrali sme väčšinou na lopte. Nemkám vzhľadom na ich systém vyhovovali menšie rozmery ihriska a minimálne rovnaký počet striel, aký sme mali na ich úzky tvar a výbornú brankárku, nám aj zblokovali. V druhej tretine potrestali všetky naše chyby. V záverečnej časti sme sa pokúsili o obrat, hralo sa na jednu bránu, žiaľ sa nám to nepodarilo,“ zhodnotil tréner junioriek Slovenska Vladimír Gábor.

Nemecko – SLOVENSKO 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)