Najlepším slovenským tímom Bombarďáci!

19.08.2015 14:38:02
Okrem dvoch reprezentačných výberov žien a junioriek sa v Prahe na turnaji Czech open predstavili aj naši juniori, ktorí sa podujatia zúčastnili neoficiálne. Napokon aj spomedzi všetkých zúčastnených slovenských klubov dosiahli najlepší výsledok. Dostali sa v kategórií juniorov až do finále.

„S chlapcami sme sa po májovom šampionáte ešte chceli rozlúčiť s juniorskou kategóriou a zahrať si spolu nejaký turnaj. Už vo Švédsku sme sa rozhodli, že to bude prestížny Czech open. Sme dobrá partia a účasť v Prahe sme si spoločne naozaj užívali,“ prezradil kapitán Martin Grlický a na otázku prečo sa tím nazval Bombarďákmi pohotovo dodal: „Nášho trénera Petra Koutného v minulosti volali „Bombarďák“ a keďže si jeho prácu s nami veľmi vážime, dohodli sme sa prakticky jednohlasne, že pod týmto názvom sa turnaja zúčastníme.“ Trošku humornú situáciu zažil kouč juniorov a dnes už aj mužského tímu Koutný priamo na lodi po ceste na Slovensko zo šampionátu. Chlapci sa mu chceli poďakovať a nechali mu vyrobiť reprezentačný dres, ktorý mu slávnostne odovzdali. Na prekvapenie si nevšimli, že vo výrobe úradoval škriatok a z menovky „Bombarďák“ bol „Bomarďák...“ Náladu to však nikomu nezobralo, práve naopak, všetci vrátane trénera Petra Koutného sa dobre pobavili.

 

Svoju skupinu vyhrali chlapci suverénnym spôsobom po troch víťazstvách nad FBC Liberec 6:1, FBŠ Bohemians Praha 2:0 a nad 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm 9:0 s celkovým skóre 17:1. V zápasoch play off pokračovali v sérií bez prehry a postupne zdolali FBC 98 Chomutov 4:0, Tatran Olmux Střešovice 3:2 a lotyšský BJSS Bauska 4:3. Vo včerajšom finále žiaľ, nestačili na český Technology florbal Mladá Boleslav, ktorému podľahli 1:3 a vybojovali si tak strieborné medaily. „Všetko bolo super, no z finálového súboja sme boli trošku sklamaní. Zápas nám nevyšiel, no v zostave nám chýbalo viacero chlapcov, ktorí mali povinnosti vo svojich kluboch. Boli to Koščo, Ujhelyi, Kubovič, Kriš, Bučák a Sninčák,“ povedal Grlický.

 

Ak by ste si mysleli, že účasť chlapcov v Prahe bola trénerovi Koutnému ľahostajná, tak sa mýlite. „Sledoval som ako chlapci hrajú a vzájomne sme spolu aj komunikovali. Táto generácia je našou budúcnosťou. Títo chlapci ani nepotrebovali koučing trénera. Sú samostatní a ja som hrdý na ich výkony, hoci vo finále im už došli sily. Vidno aká sa vytvorila partia, ktorá sa udržala spolu aj po šampionáte. To svedčí o ich vyspelosti a ja som rád, že máme v budúcnosti na čom stavať,“ povedal dojatým, no hrdým hlasom Petr Koutný, ktorého rukopis si chlapci niesli v názve tímu. „Iste vám nemusím prezrádzať ako ma prezývali za mlada. Chlapci to vedia a spravili mi nesmiernu radosť aj takouto peknou maličkosťou,“ dodal šéftréner mužských zložiek slovenského florbalu.

 

Najlepším hráčom turnaja bol vyhlásený Filip Čonka-Skyba.

 

Na Czech open sa predstavilo v kategórií muži Open ešte päť slovenských družstiev – CVČ Šaľa, FBC Dragons Bratislava, FBC 11 Trnava, Sightseers a Žatva 90 Dolný Kubín.

 

ZDROJ FOTO: www.czechopen.cz, archív SZFB

späť