Najmenej očakávané sa stalo skutočnosťou

09.03.2015 00:44:13
Poriadnu facku uštedrili lídrovi základnej časti Trenčínu, hostia z Prešova. V sobotnom zápase dokázali ako ôsmy tím tabuľky zdolať ŠK 1. FBC 10:7 a postarať sa tak o poriadny rozruch. Včera už pokračovanie senzácie domáci tím nepripustil a zvíťazil 7:2.

 

 

Predovšetkým slovenský reprezentant a hráč Mikuláša Prešov Jan Komínek bol v sobotu ako „utrhnutý vagón“. Z desiatich gólov hostí strelil sám polovicu a ešte stihol na dva aj prihrať! Úcty hodný výkon najmä v zápase play off. Trenčania však nastúpili na zápas akosi vlažne a mysleli si, že sa Prešov zdolá sám. Nestalo sa a keď na to domáci prišli, už bolo neskoro naháňať zameškané. Včera si zrejme po „umývaní hláv“ dali na Prešovčanov väčší pozor a eliminovali predovšetkým útočnú silu Východniarov. Výhrou 7:2 Trenčania vyrovnali stav série na 1:1, no v Prešove to nebudú mať jednoduché... „V úvodnom súboji sme nepodali vôbec dobrý výkon. Súper nás dokonale zaskočil. Poctivo bránil a vyrážal do rýchlych protiútokov, ktoré navyše premieňal. Hrať dobre desať minút v zápase play off dnes už nestačí na žiadneho súpera a my sme zaslúžene prehrali. Na druhý súboj sme poprehadzovali hráčov v jednotlivých formáciách, chlapci konečne pristúpili k zápasu zodpovedne. Zvládli sme nástup do zápasu aj zásluhou tretej lajny, v ktorej sa čistým hetrikom presadil Martin Kiačik. Zápas sme držali v rukách a nedopustili obrat,“ povedal tréner ŠK 1. FBC Trenčín Miroslav Sága.

 

Hrajúci tréner a kapitán FBC Mikuláš Prešov Martin Sikorjak bol najmä s prvým zápasom očividne spokojný: „Súper nás trocha podcenil, no my sme sa poctivo pripravili. Pricestovali sme do Trenčína o deň skôr a naladili sme sa na play off. Trenčania hrali to, čo sme od nich očakávali a tak nám taktika vychádzala, navyše nám výborne zachytal brankár. V odvete to už bolo náročnejšie. Vedeli, na čom deň pred tým stroskotali a dali si na nás väčší pozor.“

 

ZDROJ FOTO: Jana BLAŽEJOVÁ

 

späť