Najproduktívnejší Spišiak odmietol ponuky iných klubov

29.04.2020 16:58:48
Tri body, jedno jediné víťazstvo, skóre 128:270 (-142) a posledné miesto v tabuľke florbalovej extraligy mužov. Pri pohľade na bilanciu Spišskej Novej Vsi v sezóne 2019/2020 je zrejmé, že Young Arrows nemajú veľa dôvodov na spokojnosť. Zopár sa ich však nájde. Nepochybne k nim patrí skutočnosť, že od Púchova získali extraligovú licenciu na budúci ročník, ale napríklad aj výkony Erika Rádyho, ktorý obsadil v hodnotení ligovej produktivity jedenástu priečku.

Dvadsaťjedenročný florbalista odohral v predčasne ukončenej sezóne devätnásť stretnutí, v ktorých nazbieral 51 bodov za 21 gólov a 30 asistencií. V praxi to znamená, že mal prsty v takmer 40% všetkých gólov Spišiakov. Ďalšie fakty, ktoré potvrdzujú dôležitosť Erika Rádyho pre Young Arrows sú, že pred druhým najproduktívnejším hráčom družstva Michalom Hanzelym mal náskok sedemnásť bodov, alebo že v TOP 20 produktivity extraligy sa z tímov mimo elitného okteta nachádzajú už iba trinásty Juraj Matejka (48 b.) a osemnásty Peter Heleš (42) z AS Trenčín a devätnásty Peter Banga (40) zo Snipers.

 

„To že patrím medzi najproduktívnejších hráčov ma samozrejme teší, ale mám okolo seba šikovných chlapcov bez ktorých by som takto nebodoval. Takže určite im patrí moje poďakovanie. Z každého bodu som mal radosť, ale musím uznať že by som radšej bral viac bodov v tabuľke ako v produktivite,“ uviedol Rády, ktorý reprezentoval Slovensko na juniorských majstrovstvách sveta v roku 2017.

 

Priznal, že záujem o jeho služby prejavili aj iné kluby, no nechcel opustiť topiacu sa loď Spišskej Novej Vsi. „ Z môjho pohľadu, a určite by so mnou väčšina súhlasila, že hrať v elitnom tíme je jednoduchšie. Hovorím po skúsenosti z prvej ligy. Stále sa však dá bodovať aj v tíme na poslednom mieste, pretože ak máte okolo seba aj hráčov, s ktorými si rozumiete, tak sa to dá. Dostali sa ku mne aj ponuky z iných mužstiev, ale stále som odmietol, lebo som chcel ostať so svojimi. Nechcel som ich nechať v zlých časoch akým bola aj táto sezóna,“ povedal.

 

Rády potvrdil, že v Spišskej Novej Vsi nebudú na sezóny 2019/2020 spomínať v dobrom. Sú vďační, že v budúcom ročníku budú mať šancu na reparát, keďže Young Arrows napriek poslednému miestu v tabuľke získali extraligovú licenciu od Púchova. „Sezónu určite nezaraďujeme medzi naše najlepšie. Naším prvotným bolo udržanie sa v extralige. Počas sezóny sa nám začalo pomaly rozpadávať mužstvo a už sme nedokázali hrať na 100% a vybojovať viac bodov. Na domáce zápasy sme sa vedeli všetci stretnúť, ale to nemôžem povedať o dueloch na pôde súpera. Teraz už musíme zabudnúť na všetko zlé, čo bolo, pretože je pred nami nová sezóna a nový cieľ. Môže to byť udržanie sa v extralige alebo prebojovanie sa do play-off. Uvidíme ako to dopadne a s akými hráčmi nastúpime do ďalšej sezóny. Určite ju nechceme premárniť, ale chceme sa chopiť šance, ktorú sme dostali.“

 

Pomenoval aj najzásadnejší nedostatok Young Arrows v uplynulom ročníku. „Jednoznačne nám chýba tréner. Ak mám hovoriť za seba, tak pre mňa boli úplne iné zápasy, pokiaľ bol na striedačke náš bývalý hráč Dušan Koščo. Chýba nám pevná ruka nad nami ktorá nás usmerní,“ myslí si rodák zo Spiša.

 

 

V minulosti sa venoval hokeju, podľa špecializovaného štatistického portálu Eliteprospects absolvoval v drese Spišskej Novej Vsi osem zápasov v slovenskej najvyššej súťaži hráčov do 20 rokov. V sezóne 2016/2017 sa však s kariérou hokejistu rozlúčil. „Napriek tomu, že hokeju som sa venoval od malička a zaraďujem ho k jednému z najlepších športov, tak som s ním musel skončiť v juniorskej súťaži - najmä kvôli zraneniu členka, s ktorým mám problémy aj dodnes. Z hokeja som si do florbalu preniesol najmä strelu, prehľad a orientáciu na ihrisku,“ uzavrel Rády.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Archív E. R.

späť