Najstarší extraligový brankár Mészáros na dôchodok nemyslí

06.11.2019 07:28:44
Aktuálne najstarší pravidelne nastupujúci brankár v slovenskej najvyššej súťaži mužov je 29-ročný strážca svätyne AS Trenčín Gabriel Mészáros (nar. 17. marca 1990). Nebyť Romana Kodaja zo Snipers, bol by už jediný extraligový gólman narodený v roku 1990.

Treba však dodať, že kým Mészáros je neohrozená jednotka slovenského šampióna, Kodaj zatiaľ iba kryje chrbát mladšiemu Dávidovi Vagaskému (1995). „Pozeral som si web SZFB a natrafil som na štatistiky. Videl som tam samé mladšie ročníky - 92, 94, 98, 2000 či dokonca 2002. Uvedomil som si, že som už asi starý. Ale nejako to nevnímam. Stále ma florbal baví a kým to tak je a kým vládzem, tak ho chcem stále hrať,“ povedal Mészáros, ktorý reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta 2012. O štyri roky skôr sa predstavil aj na svetovom šampionáte C-divízie.

 

V uplynulej sezóne odchytal v základnej časti trinásť stretnutí. Pred vyraďovacou fázou však Trenčanov posilnil Tomáš Kafka a Mészárosa už do bránky nepustil. „Je pravda, že vlani som bol v základnej časti jednotka, ale ‚Bolka‘ treba rozhodne rešpektovať. Je to kapacita, niekdajší najlepší brankár na svete. Aj v play-off dokázal svoje kvality a veľakrát podržal mužstvo. Florbal je kolektívny šport a chytať musí najlepší. Nebral som to ako krivdu. Skôr naopak, bol som veľmi rád, že nás posilnil a bola pre mňa česť kryť mu chrbát. Aj vďaka nemu sme získali titul, na ktorý sme tak dlho čakali,“ uviedol rodák z Trenčína. V minulosti chytal aj za konkurenčný 1. FBC či ŠK Lido.

 

Kafka, ktorý za AS Trenčín nastúpil aj na nedávnom EuroFloorball Cupe, síce viackrát avizoval, že to bolo už naposledy, ale na Považí by ho opäť privítali s otvorenou náručou. „Ak by sa situácia z minulej sezóny zopakovala, vôbec by som sa nehneval. Som veľmi rád, vždy keď nám pomôže. Ja som síce momentálne najstarší brankár v extralige a ‚Bolek‘ je ešte starší, ale už mám svoje roky a veľmi rád si oddýchnem,“ dodal Mészáros. Úvod sezóny 2019/2020 vynechal pre úraz členka. Odvtedy zasiahol do piatich extraligových duelov, no v tom predošlom - v derby proti 1. FBC Trenčín - utrpel indispozíciu opäť. Tentoraz ide o zranenie prsta a mimo hry bude podľa predpokladov 2-3 týždne.

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť