Najväčší „prievan“ v extralige juniorov a v prvej lige žien

16.07.2017 12:49:55
Zvyšnými celoštátnymi súťažami, ktorých rozpisy sú už známe, sú extraliga juniorov, prvá liga mužov a žien. Najväčší „prievan“ v zložení tímov bude v juniorskej extralige a v prvej lige žien.

V extralige juniorov vznikol problém s počtom prihlásených družstiev. Do súťaže sa neprihlásili Žltý Sneh Košice a FbO  Žochár Topoľčany. Podľa súťažného poriadku tak prišli na rad ponuky ďalším klubom. Tejto možnosti sa ujali Florbalový klub AS Trenčín a dvanástym účastníkom súťaže bude ŠK Victory Stars Nová Dubnica. Ďalšími nováčikmi sú Tsunami Záhorská Bystrica, TJ FBK Hornets Mútne a ŠK 1. FBC Zvolen. Zápasy úvodného kola začínajú v sobotu 2. septembra a odohrajú sa len v troch mestách. V Bratislave privíta Florpédo nováčika z Dubnice a Snipers si zahrá derby proti Tsunami Záhorská Bystrica. Proti trenčianskemu AS si vycestujú zahrať vicemajstri zo Žiliny a miestne ŠK 1. FBC hostí Oravčanov z Mútneho. Úradujúci majstri ATU Košice si zmerajú sily so Zvolenom a košické Florko hostí Mikuláš Prešov. Základná časť sa končí 18. februára 2018.

 

Prvá liga mužov sa začne rovnako v sobotu 2. septembra a bude obohatená o dvoch minuloročných extraligistov. Žilinské „Kobylky“ začnú doma proti Dubnici a košický Žltý Sneh cestuje k nováčikovi do Zvolena. V súťaži bude chýbať FBC Horehronec Brezno. Druhý nováčik FBC Red Wings Košice sa predstaví v Detve. Základná časť sa končí 18. februára 2018.

 

Počet účastníkov sa zvýšil v prvej lige žien, čo je potešiteľné, pretože ešte pred dvomi sezónami boli v tejto súťaži len štyri tímy. V aktuálnej sezóne ich bude už jedenásť. Štart nového ročníka je naplánovaný až na sobotu 30. septembra a teda sa táto celoštátna súťaž rozbehne ako posledná. Nováčikmi sú Cassovia Velesis Košice, iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava „B“, TJ FBK Hornets Mútne, ŠK Belá a z extraligy vypadla FBK BCF Dukla Banská Bystrica.

 

Extraliga juniorov – 1. kolo – 2. septembra 2017:

 

FbO Florpédo Bratislava – ŠK Victory Stars Nová Dubnica

Snipers Bratislava – Tsunami Záhorská Bystrica

FBK AS Trenčín – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina

ŠK 1. FBC Trenčín – TJ FBK Hornets Mútne

FaBK ATU Kočice – ŠK 1. FBC Zvolen

FbO Florko Košice – FBC Mikuláš Prešov

 

Kompletný rozpis zápasov JEX nájdete TU.

 

Prvá liga mužov – 1. kolo – 2. septembra 2017:

 

ŠK 1. FBC Zvolen – Žltý Sneh Košice

DTF team Detva Joxers – FBC Red Wings Košice

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – ŠK Victory Stars Nová Dubnica

Meteníci Likavka – FBK Púchov

Snipers Bratislava – FBK Harvard Partizánske

FBC Trnava – FbO Žochár Topoľčany

 

Kompletný rozpis zápasov M1 nájdete TU.

 

Prvá liga žien – 1. kolo – 30. septembra 2017:

 

FbO Florpédo Bratislava – FBK BCF Dukla Banská Bystrica

iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava „B“ – FBC Slovan Rimavská Sobota

1. SC Malacky – Cassovia Velesis Košice

ŠK 1. FBC Trenčín – TJ FBK Hornets Mútne

FbO Žochár Topoľčany – ŠK Belá

ŠK Lido Prírodovedec – voľno

 

Kompletný rozpis zápasov Z1 nájdete TU.

späť