Najväčšia dráma sa schyľuje v súboji Florka s Trenčínom

03.03.2017 14:04:55
Odvetné súboje štvrťfinálových zápolení má na programe extraliga juniorov. Je pravdepodobné, že až v troch prípadoch by sa mohlo rozhodnúť o postupujúcich do semifinále už zajtra. Isté však je, že aj v nedeľu sa bude hrať v Košiciach, kde je stav série medzi Florkom a Trenčínom nerozhodný 1:1.

 

Žltý Sneh sa v košickom derby proti majstrovskému ATU pokúsi predĺžiť si sezónu. ATU vedie na zápasy 2:0 a je pravdepodobné, že už zajtra budú chcieť úradujúci majstri ukončiť štvrťfinále, oddýchnuť si a pripraviť sa na semifinálové zápasy. V prvom stretnutí ATU ovládlo ihrisko a nedalo Žltému Snehu šancu a zdolalo ich jednoznačne 12:5. Druhý štvrťfinálový súboj bol výsledkovo podstatne vyrovnanejší. Majstri ho ale zvládli a zvíťazili 5:3.

 

 

Aj druhý tím tabuľky po základnej časti FBC Grasshoppers Žilina, potvrdil úlohu favorita a bez väčších problémov „Kobylky“ doma vyhrali nad Topoľčanmi. V prvom štvrťfinále v pomere 7:3 a v druhom ešte vyšším rozdielom a to 12:4. Do Topoľčian vycestovali vicemajstri s jasným cieľom – ukončiť sériu už v treťom zápase. Či sa im to podarí, ukáže až zajtrajší súboj.

 

 

Na Východ vycestujú Bratislavčania. Snipers, ktorý si vybral do play off FBC Mikuláš Prešov, má relatívnu pohodu. Chlapci v domácich dueloch nezaváhali a po výhrach 8:5 a 12:6 vedú v sérií 2:0 na zápasy. Zverenci trénera Jana Komínka sú však odhodlaní zabojovať a ukázali aj u súpera, že vedia hrať dobrý florbal. Počas niekoľkých minút oboch zápoleniach dokázali Snipers potrápiť. Hlavne boli efektívni v presilových hrách, čiže si Snipers bude musieť počínať disciplinovanejšie.

 

V Košiciach sa tešia fanúšikovia Florka, ktorí majú istotu, že môžu ísť na zápasy svojich miláčikov v sobotu aj v nedeľu. Florko totiž po úvodnej prehre 4:10, dokázalo v druhom súboji na ihrisku Trenčína vyhrať 5:4 gólom v predĺžení. Ak chcú hráči ŠK 1. FBC Trenčín postúpiť, musia buď vyhrať oba zápasy v Košiciach, alebo minimálne jeden, aby dostali sériu domov a odohrali piaty rozhodujúci duel na domácom ihrisku počas budúceho týždňa.

 

Program štvrťfinále extraligy juniorov:

 

3 – Štvrťfinále – sobota 4. 3. 2017:

 

14.00 hod – Žltý Sneh Košice – FK ATU Košice (ŠH SOŠ, Ostrovského, Košice)

17.45 hod – FbO Žochár Topoľčany – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH SOŠ drevárska, Pílska 7, Topoľčany)

13.30 hod – FBC Mikuláš Prešov – Snipers Bratislava (SOUE Ľ. Podjavorinskej, Prešov)

17.30 hod – FbO Florko Košice – ŠK 1. FBC Trenčín (Multihala Alejova, Košice)

 

4 – Štvrťfinále – nedeľa 5. 3. 2017:

 

12.00 hod – Žltý Sneh Košice – FK ATU Košice (ŠH SOŠ, Ostrovského, Košice)

10.30 hod – FbO Žochár Topoľčany – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH SOŠ drevárska, Pílska 7, Topoľčany)

13.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – Snipers Bratislava (ŠH ZŠ Sibírska, Prešov)

10.00 hod – FbO Florko Košice – ŠK 1. FBC Trenčín (Multihala Alejova, Košice)

 

späť