Najvyššia súťaž mužov odpáli sezónu už zajtra!

13.09.2019 20:15:25
Nový ročník extraligy mužov štartuje zajtrajšími štyrmi zápasmi a v nedeľu zvyšnými dvoma. Majstrovský titul obhajuje FK AS Trenčín, ktorý privíta v domácom prostredí bratislavský Snipers. Nováčikom súťaže je FBK Púchov, ktorý začína v Žiline.

Ouvertúru sezóny zaobstarajú vicemajstri Slovenska Tsunami Záhorská Bystrica, ktorá vo svojom novom pôsobisku privíta Oravčanov z Nižnej. „Prvý zápas odhalí ako kto na sebe naozaj makal počas leta. Náš káder doplnili mladí hráči, čím sme trošku viac behavejší, avšak možno budú niektorým chýbať skúsenosti. Do každého zápasu nastupujeme s odhodlaním vyhrať a postupne sa nám bude odhaľovať na čom budeme musieť viacej popracovať do začiatku play-off, kde sa bude rozhodovať o všetkom. Z tímu odišli Michal Šteinhubel, Tomáš Belzár a Martin Lohazer,“ povedal tréner Tsunami Ján Purc.

 

Oravčanom odišla výrazná osobnosť, ktorou nepochybne bol najproduktívnejší hráč minulej sezóny Peter Nehila, no chlapci z Nižnej sú aj naďalej optimisti. „Dobre sme sa na Tsunami pripravili a nič im v zápase nedarujeme. Očakávam náročný zápas s vyrovnaným priebehom do poslednej chvíle. Po pauze medzi sezónami sme hladní po florbale, takže verím, že to ukážeme hneď v úvodnom zápase. Zmien bolo pomerne dosť, jedného sme poslali do Čiech a niektorí sa rozhodli pre hosťovanie. Obmenila sa nám aj trénerská lavica a máme samozrejme aj rôzne posily, či už z iných klubov alebo z našej juniorky. Rozbeh bude ťažší z dôvodu viacerých absencií, či už zdravotných alebo pracovných ale verím, že počas celej sezóny budeme držať krok s tými najlepšími. Dôležité bude konečne načasovať formu na play-off a našou ambíciou je minimálne prejsť konečne cez semifinále,“ prezradil kapitán Nižnej Tomáš Reguly.

 

Zajtra sa odohrá aj klasické východniarske derby medzi košickým ATU a FBC Mikuláš Prešov. ATU má nového trénera, ktorým je Peter Vrba. Práve on minulú sezónu doviedol juniorský tím k majstrovskému titulu. Teraz má pred sebou inú výzvu. „Počas leta sme zaznamenali niekoľko odchodov ako asi už každoročne... Do Sparty Praha si to namieril Kristián Kozák, do Brna Peter Bezeg, Šimon Bučko prestúpil k dánskemu majstrovi. Po hosťovaniach sa do svojich klubov vrátili Dominik Vrábeľ a Šimon Leško. Najviac ma osobne mrzí strata kapitána Adriána Szaba, ktorý si to namieril do Bratislavy a nedotiahnutie prestupu najlepšieho brankára na Slovensku, Adama Kohúta, ktorý napokon taktiež zamieri do Brna. Káder sme doplnili o hráčov z našej mládeže,“ prezradil Peter Vrba a k derby súboju dodal: „Na úvodné kolo sa tešia už všetci hráči, keďže začína po piatich mesiacoch nová sezóna. Čo sa týka súpera, naňho sa pripravujeme ako do každého zápasu a nastúpime s túžbou zvíťaziť. Určite však Prešov na nás niečo chystá, keďže tréner Čaja odmietol predsezónny prípravný zápas.“

 

Trenčania z FBC posilnili káder o troch poľských reprezentantov a začínajú doma proti bratislavskému Lidu. Ako posily zapadli do tímu ukáže až samotný zápas.

 

Do Spišskej Novej Vsi vycestuje košické Florko, ktoré po odchode trénera Jana Holovku prevzal skúsený kouč Pavol Blaško. Podľa predpokladov by Košičania mali na Spiši uspieť.

 

Úradujúci majstri z FK AS Trenčín začínajú prvé kolo v nedeľu. Na domácom ihrisku hostia bratislavský Snipers, s ktorým v predchádzajúcej sezóne zaznamenali dve prehry. „Očakávame opäť veľmi behavý a fyzicky náročný florbal, ale verím, že sme sa dobre pripravili a budeme konečne proti Snipers úspešní. Naše ciele sú v každej sezóne tie najvyššie. Po minuloročnej máme však veľmi ťažkú úlohu, lebo obhajoba býva samozrejme ťažšia, ale pokúsime sa o ňu. Pohyby v kádri sme mali, ale nie až tak zásadné. Každý náš odchod sa nám podarilo nahradiť a plus sme sa dohodli s ďalšími posilami najmä na chystaný turnaj majstrov EuroFloorball Cup. Z družstva zatiaľ odišli Dávid Baroš, Martin Žiaček a po EFC aj Ondrej Kusenda. Prišli Milan Mrázik, Samuel Hazucha, Petr Graclík, Johan von der Pahlen a ešte máme zopár prísľubov,“ ozrejmil hrajúci tréner a kapitán FK AS Trenčín Juraj Matejka.

 

Nováčik z Púchova taktiež začína sezónu v nedeľu. Chlapci cestujú do Žiliny, kde sa stretnú proti domácim „kobylkám.“ Predseda klubu FBK Púchov Peter Hinka pred úvodným buly povedal: „Ako je tím pripravený na sezónu nedokážem hodnotiť. To je otázka na trénera. Odohrali sme dva rozdielne prípravné zápasy kedy sme dokázali poraziť Snipers Bratislava a na druhej strane sme prehrali z Dubnicou. Čiže je to veľmi ťažko hodnotiť. Ukáže sa v nedeľu. Od zápasu so Žilinou očakávam taktický florbal. Žilina ako skusený extraligista je veľký favorit, verím, že my urobíme všetko preto, aby sme uhrali pre nás priaznivý výsledok.“

 

Program extraligy mužov:

 

1. kolo – sobota 14. 9. 2019:

 

13.45 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – TJ A-FbO Nižná (ŠH Záhorská Bystrica, Hargašova, Bratislava)

17.00 hod – FaBK ATU Košice – FBC Mikuláš Prešov (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

18.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – ŠK Lido Prírodovedec (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

18.00 hod – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – FK Florko Košice (ŠH Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

 

Nedeľa 15. 9. 2019:

 

16.00 hod – FBK AS Trenčín – Fat Pipe Snipers Bratislava (Športové centrum M – šport, Ostrov, Trenčín - Zamarovce)

16.00 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FBK Púchov (ŠH Rosinská, Rosinská cesta, Žilina)

späť