Nasleduje svetový šampionát!

21.11.2016 18:06:52
Po ukončení zápasov dvanásteho kola Extraligy mužov sa začala mesačná prestávka, ktorú vyplní svetový šampionát v lotyšskej Rige. Ešte predtým však účastníci najvyššej slovenskej súťaže bojovali o potrebné body do tabuľky.

Záhoráci zo Skalice privítali v českých Dubňanoch rozbehnuté Tsunami Záhorská Bystrica. Partiu okolo navrátilca Martina Kuboviča však nedokázali zdolať. Tsunami sa tešilo z výhry 8:4 a drží sa na treťom mieste tabuľky.

Na Tsunami sa však horlivo tlačia chlapci z Oravy. Nižná cestovala do Košíc, kde si poradila s nováčikom Žltým Snehom po víťazstve 11:6. „Prvú časť hry sme zvládli vcelku dobre, no opäť nám nevyšla jedna tretina. Tentoraz to bola druhá časť zápasu, ktorú sme prehrali 0:2 a dovolili sme domácim sa na nás dotiahnuť. Povedali sme si, čo chceme ďalej hrať a som rád, že to chlapci pochopili a zlepšili hru, čo sa prejavilo na výsledku,“ povedal tréner TJ A-FbO Nižná Martin Tomaga, ktorý na otázku, či jeho rozbehnutým zverencom neuškodí mesačná pauza povedal: „Ťažko povedať, no my sa predovšetkým sústredíme vždy na najbližší zápas. Samozrejme, že nás aktuálne štvrté miesto teší a počas prestávky sa chceme zamerať na nedostatky, o ktorých dobre vieme a celkom určite sa neuspokojíme s momentálnou situáciou.“

V Bratislave sa odohralo derby medzi ŠK Lido Prírodovedec a VŠK FTVŠ Lafranconi UK. Vyrovnaný súboj priniesol celkom desať gólov a z nich si uchmatli o dva viac hostia, ktorí zvíťazili 4:6.

Úradujúci majstri si zahrali doma proti žilinským „Kobylkám.“ Žilinčania totiž stále nemajú dokončenú halu a tak hrávajú zápasy vonku. Aj tento faktor zrejme ovplyvňuje ich výkony, ktoré nie sú ideálne. Majstra však poriadne potrápili, no napokon to na zisk bodov nestačilo. „Kobylky“ opäť raz prehrali v stretnutí, v ktorom boli svojim protivníkom viac ako vyrovnaným súperom. Tentoraz to skončilo prehrou 5:7.

FBK AS Trenčín stále okupuje druhú priečku a v tesnom závese netrpezlivo očakáva zakopnutie majstrov FK ATU Košice. To však zatiaľ neprichádza a tak aj Trenčania museli naplno bodovať aby udržali kontakt. Podarilo sa im vyhrať nad FBC Mikuláš Prešov 9:4.

Polovica zápasov 12. kola sa odohrala v metropole Východu. Doma totiž hrali aj vicemajstri FbO Florko Košice. Ešte pred samotným stretnutím zorganizovali členovia Florka sympatickú aktivitu. Klub zorganizoval charitatívnu zbierku na pomoc pre chorú Viktorku. Výťažok zbierky bude použitý na rehabilitačné cvičenia a SKENAR terapiu Viktorky. Pekné a nasledovania hodné gesto! Do Košíc však pricestoval ŠK 1. FBC Trenčín, ktorý neprišiel s porazeneckou náladou. Po dramatickom priebehu sa tento súboj skončil nerozhodne 7:7 a museli prísť na rad samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší domáci florbalisti a tak sa tešia z dvoch bodov po výhre 8:7.