Naštartuje Nižná opäť víťaznú sériu?

09.02.2018 17:35:21
Po úspešnej reprezentačnej prestávke, ktorá dopadla skvelým postupom slovenskej reprezentácie mužov na decembrový svetový šampionát do Prahy, sa opäť rozbieha finiš základnej časti mužskej extraligy. Čaká nás viacero zaujímavých súbojov rozdelených do dvoch hracích dní.

O prvú priečku súperia aktuálni lídri TJ A-FbO Nižná a úradujúci majstri Tsunami Záhorská Bystrica. Oravčanov čaká náročný duel v Košiciach proti miestnemu ATU. Nižná navyše po dlhej a kvalitnej sérii bez straty bodu, prehrala vo dvoch po sebe idúcich zápasoch. „Súboj to bude neľahký no pevne verím, že ho zvládneme lepšie ako posledné dva zápasy. Chceme a potrebujeme vyhrať. Sme radi, že v našom tíme zatiaľ nešarapatí chrípka, čiže čo sa týka maródky, všetci sú k dnešnému dňu fit,“ povedal kouč Nižnej Martin Tomaga. Tsunami bude bojovať o body v Trenčíne proti FBC, ktorý bude chcieť majstrom odplatiť prehru v úvodnom súboji zo Stupavy, kde Tsunami vyhralo 7:1.

 

Druhá polovica tabuľky bojuje o účasť v play-off. O veľa pôjde zajtra na Spiši. Domáci privítajú bratislavský Hurikán, ktorému chýbajú dva body na ôsme miesto. „Všetci sa v tíme veľmi tešíme na tento zápas, lebo sme mali viac ako mesačnú absenciu súťažného duelu a tak sa nevieme dočkať, kedy opäť nabehneme na zápas. Urobíme všetko pre to, aby sme boli úspešní. Sme si dobre vedomí kvality Spišiakov a tento súboj nebude jednoduchý. Pevne však veríme, že budeme úspešní a zabojujeme o play-off,“ povedal kapitán iClinic Hurikán Marek Vlášek.

 

Osmičku momentálne uzatvára bratislavské Lido, ktoré sa predstaví na Východe proti sabinovským „Predátorom.“ „Vieme, že nás čaká ťažký zápas. V Sabinove sa hrá väčšinou pred pomerne slušnou diváckou kulisou a ich výkony zo zápasov na súperových ihriskách sa nedajú porovnať s tým, čo hrajú doma. Náš výkon z posledného vzájomného zápasu určite tentokrát nebude stačiť na víťazstvo, ale mali sme vďaka reprezentačnej prestávke dosť času pripraviť sa na tento zápas a eliminovali sme najväčšie taktické nedostatky z prvého merania síl. Aj keď nás počas posledných troch týždňov sužovali zranenia a choroby, tak vycestujeme v takom počte, že sa pobijeme o víťazstvo a ani my nepredáme kožu lacno,“ vyhlásil sebavedomo hráč ŠK Lido Prírodovedec Patrik Paulikovič.

 

Úplnú istotu prvej osmičky nemá ani siedmy FBC Mikuláš Prešov, ktorý pre väčší kľud potrebuje víťazstvo. To si môže vybojovať v domácom stretnutí proti FBK AS Trenčín.

 

Program extraligy mužov:

 

19. kolo – sobota 10. 2. 2018:

 

15.00 hod – FBC Young Arrows Spišská Nová Ves – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

17.00 hod – FaBK ATU Košice – TJ A-FbO Nižná (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

18.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – FBK AS Trenčín (ŠH ZŠ, Sibírska, Prešov)

 

19. kolo – nedeľa 11. 2. 2018:

 

14.00 hod – FBC Predator Sabinov – ŠK Lido Prírodovedec (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

16.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

späť