Nedeľa priniesla kompletné 18. kolo mužskej extraligy.

20.01.2013 16:47:39
Trenčín dnes nedopustil drámu. Tvrdošín sa vzďaľuje pásmu zostupu.

Víkendové zápolenia v najvyššej mužskej súťaži sa dnes na týždeň prerušili. Kompletné 18. kolo malo na programe šesť zápasov, kde sa zrodili zaujímavý výsledky. Zápas VŠK FTVŠ UK Bratislava a ATU Košice bol preložený a bude sa dohrávať.  Vysoké výprasky si odvážajú tímy z Bratislavy. Na východe sa body delili, zostávali i odvážali.

ŠK DRAGONS Ružinov Bratislava - FBK Harvard Partizánske 15:2 (4:1, 5:1, 6:0)

Draci vo svojom jedinom zápase počas víkendu privítali svoju dvojičku z Partizánskeho. Úvod zápasu patril domácim. Dragons sa rozbiehal pomaly, ale to Partizánske nedokázalo zužitkovať. Draci počas celého zápasu ťahali za správny koniec a zápasmali pod kontrolou. Emócie nemali pod kontrolou dvaja kohúti, ktorí boli odmenení červenou kartou. Dragons na domácej pôde s Partizánskym body nepustil a zaslúžene vyhral. Partizánske nielen, že stratilo ďalšie body, ale má na konte i ďalšiu ČK.

FbO FLORKO Košice - Žatva 90 Dolný Kubín 17:2 (7:1, 2:1, 8:0)

Florko dnes privítalo na svojej pôde posledný Dolný Kubín. Domáci tím začal od prvej tretiny napĺňať úlohu papierového favorita. Kubín s nekompletnými dvomi päťkami sa držal čo mu sily stačili. Proti Florku sa však vyrovnaná partia hrať nedala a ne ihrisku s pribúdajúcim časom vládol jeden tím. Florko si s posledným Dolným Kubínom poradilo bez väčších problémov a získalo povinné dva body. Košičania sa zaradili za vedúsi Trenčín a druhý Hurikán s minimálnou bodovou stratou. Dolnému Kubínu patrí posledná priečka s dni  v extralige má už s najväčšou pravdepodobnosťou spočítané.

VŠK FTVŠ HURIKÁN Bratislava - FBK Michalovce 27:1 (9:1, 6:0, 12:0)

Vysokoškoláci UK hostili dnes na svojej pôde Michalovce. Úvodné minúty boli dramatické. Domáci sa ujali vedenia a následne bolo vyrovnané. Od tohto momentu padali góly len do brány Michaloviec. Hráči UK bojovali a hrali v tempe i za vysokého gólového rozdielu. Michalovce sa proti údernej sile vysokoškolákov bránili ako sa dalo. Veľkú zásluhu na výkone hostí má brankár Sihelský, ktorý zabránil ešte väčšej gólovej nádielke. Michalovce dnes dostali príučku od vysokoškolákov. Domáci sú s hrou i výsledkom spokojní.

FBC Mikuláš Prešov - FBC Grasshoppers AC UNIZA 4:4 (0:3, 1:0, 3:1)

Na východe sa v druhom zápase v rade tentoraz na pôde Prešova predstavili Kobylky. Domáci nezachytili úvod zápasu a Grasshoppers to dôkladne využil. Vedenie o tri góly po úvodnej tretine vlialo do radov súpera pokoj. Prešov sa v druhej tretine rozobral. Z vyrovnanej partie prostrednej časti hry vyťažil gól. V záverečnej tretine pokračovala vyrovnaná partia v slušnom tempe. Vrece s gólmi sa roztrhlo na domácej strane. Nerozhodný stav 4:4 sa nikomu nepodarilo zlomiť na svoju stranu a tak sa oba celky rozdelili s bodom. Kvalitný, bojovný zápas vo vysokom tempe a deľba bodov je spravodlivá.

FBK Tvrdošín - ŠK VICTORY STRAS Nová Dubnica 12:7 (5:3, 2:2, 5:2)

Tabuľkový susedia sa stretli dnes na Orave. Zápas pre oba celky dôležitý z bodového hľadiska i pozície v tabuľke. Zápas začali lepšie domáci. Tvrdošín sa ujal štvorgólového vedenia a s dubnickými hviezdami to nevyzeralo dobre. K slovu sa dostala i Dubnica, keď korigovala nepriaznivý stav. Tvrdošín nabudený po včerajšom zápase hral dnes s chuťou a bol o krok pred súperom. Dubnica v druhej tretine začala hrýzť a doťahovať sa na domácich. Tvrdošín sa držal a svoj náskok nepustil pred záverečnou tretinou. Záver tretej tretiny patril Dubnici. Vyzeralo to na drámu, keď sa domáci pozbierali a chytili druhý dych. Tvrdošín nadviazal gólovo na prvú tretinu a rozhodol o cenných dvoch bodoch. Nováčik z Oravy sa odlepil od nebezpečných pozícii a dnešnou výhrou skomplikoval život práve Dubnici.