Nedeľa v znamení 8. kola MEX priniesla gólové hody

28.10.2012 20:27:36
Gólové preteky či skôr nádielky sprevádzali florbalovú nedeľu v MEX ako aj ZEX.

Na nedeľné súboje si hráči oddýchli o hodinku viac, ale s časovým posunom na ihrisku sa museli popasovať už sami. Niektorým to dnes šlo lepšie iným horšie. Mužská extraliga priniesla nedeľnú gólovú nádielku s priemerom 14 gólov na zápas. Na východe úradovalo Pruské v ženskej extraligovej dohrávke 3. a 4. kola. Ako dnes vyzerali zápasy a čo sa dialo na ihriskách sa presvedčte sami.

FBK Bodgau Stupava - FBC Grasshoppers AC UNIZA 6:12 (3:3, 2:2, 1:7)
Od úvodu divoký zápas, s prestrelkou na oboch stranách. Do záveru druhej tretiny dokázali domáci držať krok s kobylkami. Grasshoppers v záverečnej tretine spustil na domácu bránu Stupavy streleckú kanonádu, v ktorej rozhodol o dnešnom víťazstve. Grasshoppers získal cenné dva body vonku a bodovo sa v tabuľke dotiahol na svojho dnešného súpera Stupavu.

FBC Mikuláš Prešov - FBC Predators Sabinov 4:7 (1:3, 2:2, 1:2)

Susedské derby o cenné dva body nemalo jasného favorita. Prešov nečakane zaváhal s nováčikom z Tvrdošína a dnes si chcel napraviť chuť so Sabinovom. Prílišné chcenie zväzovalo domácim ruky, čo uvoľnene hrajúci Sabinov využil. Domáci v druhej tretine zapli na vyššie obrátky a začali sa približovať Sabinovu. Predators si svoj náskok z prvej tretiny ustrážil a plný bodový zisk za víťazstvo si nenechal ujsť. Prešov svoju čiernu sériu natiahol už na tri zápasy.

VŠK FTVŠ UK Bratislava - Žatva 90 Dolný Kubín 10:3 (1:1, 2:2, 7:0)

Vysokoškoláci privítali na svojej palubovke trápiaci sa Dolný Kubín. Boli to práve domáci, ktorí sa trápili prvé dve tretiny v zápase. Kubín dôsledne bránil a vyrážal do nebezpečných brejkov. Vysokoškoláci mali so súperovým štýlom hry značný problém, ktorý prelomili v záverečnej tretine. Kubínu odišli fyzické sily a diery v defenzíve dokázali domáci zužitkovať vo svoj prospech, keď treťou tretinou rozhodli o svojom víťazstve.

ŠK Dragons Ružinov Bratislava - ŠK Victory Stars Nová Dubnica 10:9 (3:3, 4:2, 3:4)

Zápas ako na hojdačke od úvodného hvizdu až po záverečný. Strelecké preteky priniesli divácky atraktívny zápas z pohľadu gólov. Na oko pekný florbal sa nehral až na pár ojedinelých akcii, ktoré sa obom aktérom podarili. V bráne Dragonsu dnes nemal svoj najlepší deň Menczer, čo dubnické hviezdy zužitkovali. Chlieb sa lámal v samotných záverečných sekundách, kedy draci rozhodli o tesnom víťazstve.