Nekompletné 5. kolo ženskej extraligy prinieslo zaujímavé výsledky.

20.10.2013 11:51:40
Slavistky vysoko zdolai Nemšovú. Spišiačky dokázali zásluhou Hudákovej Pavlíny otočiť zápas na Hurikáne.

Po dlhšej prestávke bola na programe nabitého kalendára i ženská extraliga. Sobota priniesla nekompletné 5. kolo, keď zápas Tvrdošína s Pruským sa odohrá až v novembri. Zostávajúce tri zápasy priniesli zaujímavé výsledky.

VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava  :  FBK Kométa Spišská Nová Ves8:10 (2:1, 2:3, 4:6)

Vysokoškoláčky doma hostili Spišiačky, ktoré v sezóne podávajú zatiaľ kolísavé výkony. Hráčky Hurikánu taktiež v úvode sezóny na tom nie sú najlepšie a body v tabuľke potrebujú. Šesťbodový zápas lepšie začal domáci tím. Spišiačky boli do polovice zápasu skôr v úlohe štatistov. Po zmene v zostave Kométy sa prebral i hosťujúci celok. V záverečnej tretine sa Spišiačkam podarilo po prvý raz odskočiť Hurikánu na vyšší rozdiel a strhnúť zápas na svoju stranu. Divoký zápas na góly lepšie zvládli Spišiačky aj vďaka Hudákovej Pavlíne, ktorá nastrieľala šesť gólov z desiatich Spišskej.

NTS FK-ZŠ Nemšová : ŠK Slávia SPU DFA Nitra 2:10 (0:1, 1:4, 1:5)

V zápase kola sa stretli dvaja rivali. Nemšová na európskom pohári uhrala pekné 3. miesto a zdalo sa, že sa prebúdza. Na zápas so Slavistkami však opäť v zostave Nemšovej chýbalo viacero hráčok. Nitra takmer v plnej sile si po pomalšom rozbehu vypracovala slušné skóre v zápase. Slavistky naznačili, že i v tejto sezónu budú veľmi silné o čom sa na vlastnej koži prekvapila Nemšová. Vicemajster z Považia sa v domácej súťaži herne trápi.

FBC Blueberries Modra : FBC Mikuláš Prešov 3:5 (0:1, 1:4, 2:0)

Modra hostila doma Prešov. Východniarky sa v prvej časti ujali vedenia. V strednej časti to sypalo opäť Mikulášu, ktorý po 40. minútach viedol už 1:5. Modra sa prebudila v záverečnej tretine, kedy už bolo neskoro. Prešov si svoje víťazstvo v Modre postrážil a plný bodový zisk si zobrať nenechal.