Nekonečný súboj sa ukončí v Trenčíne

16.03.2015 18:18:27
Zápasy medzi víťazom základnej časti a posledným postupujúcim tímom do play off sa ťahajú v najdlhšej možnej sérií a teda až na päť súbojov. Po víkende je totiž skóre medzi ŠK 1. FBC Trenčín a FBK Mikuláš Prešov nerozhodný 2:2.

Východniari dokázali vždy v prvom meraní síl prekvapiť Trenčanov a zápasy vyhrať. Inak to nebolo ani v Prešove. V sobotu sa po dramatickej zápletke tešil Prešov z výhry 8:7, ktorá sa zrodila až počas predĺženia. Včera opäť dominovali chlapci spod hradu Matúša Čáka a vyhrali hladko 9:2 a vynútili si piaty duel, ktorý sa odohrá v stredu od 18.30 hod v Trenčíne. „Do Prešova sme odchádzali s cieľom urobiť maximum pre postup. Spočiatku sa nám to aj darilo. Päť minút pred koncom sme viedli o dva góly, no po nepochopiteľnom a spornom vylúčení Romana Zeliezku, kedy vzplanuli zbytočné vášne počas ktorých sme sa dostali do veľkého oslabenia do konca zápasu a ešte k tomu aj počas predĺženia. Domáci to využili na vyrovnanie tridsať sekúnd pred koncom. Počas predĺženia sa nám navyše zranil brankár Gabriel Mészáros. Mrzí nás, že nebola zabezpečená adekvátna zdravotná služba. Museli sme čakať až tridsať minút na záchrannú zdravotnú službu. Všetky okolnosti nás rozladili a dostali z tempa, čo vyústilo do inkasovania rozhodujúceho gólu počas zvyšku predĺženia,“ zhodnotil vývoj tretieho zápasu štvrťfinále kouč Trenčína Miroslav Sága a dodal: „V nedeľu sa chlapci zmobilizovali a podali disciplinovaný, obetavý výkon, čo vyústilo do zaslúženého víťazstva 9:2.“

Ako to videl hrajúci tréner a kapitán prešovského Mikuláša Martin Sikorjak? „Vo vyrovnanom zápase nám k druhému víťazstvu v sérií dopomohli hostia, ktorí sa v závere zbytočne nechali vylúčiť, čo sme využili na vyrovnanie skóre a dotiahnutie zápasu do predĺženia. V ňom ovplyvnilo psychiku Trenčanov zranenie brankára Gabriela Mészárosa. Nám sa podarilo streliť víťazný gól.“ Prešovčania sľubovali doma „pekelnú“ atmosféru, ktorú mali vytvoriť domáci fanúšikovia. O „peklo“ sa pokúsilo približne 150 fanúšikov. „Myslím, že sa obom tímom hralo oveľa lepšie a ja ďakujem ľuďom, ktorí si našli cestu do haly počas oboch súbojov.“ Včera Trenčín opäť dominoval a síce pod tlakom ukončenia série dokázal s prehľadom vyhrať a vrátiť sériu pod hrad Matúša Čáka. „Na naše prekvapenie vynikajúco zachytal Trenčínu gólman Dušan Ďurmek, ktorý nás svojimi zákrokmi občas dostával do zúfalstva,“ doplnil Sikorjak. V stredu podvečer sa teda v Trenčíne máme na čo tešiť.

ZDROJ FOTO: facebook FBC Mikuláš Prešov