Nemšová a Nitra sa ujímajú vedenia po prvých semifinálových zápasoch.

23.03.2013 18:00:36
Semifinálové dvojice po prvých vzájomných zápasoch ukázali, že víťaziť nebude jednoduché.

Prvé semifinálové zápasy play off žien vyšli na sobotu. V Púchove a Dubnici sa hrali kvalitné florbalové stretnutia, ktoré museli potešiť i toho najnáročnejšieho diváka. Zápasy vo vysokom tempe s vysokým nábojom a správnou dávkou tvrdosti ako k play off zápasom patrí. Prvé vzájomné stretnutia i výsledky naznačili, že v ďalše časti sa máme na čo tešiť.

NTS FK-ZŠ Nemšová – FBK Tvrdošín 8:5 (3:3, 2:2, 3:0) stav série 1:0

Zápas dvoch vyrovnaných súperov sa dnes odohrával v Púchove, na novej domácej pôde Nemšovej. Domáce hráčky na Tvrdošín vybehli vo vysokom tempe a rýchlo sa ujali vedenia. Tvrdošín sa dokázal v krátkom čase otriasť a stav zápasu otočil. Nemšová nenechala na  odpoveď dlho čakať. Strelecká naháňačka za nerozhodného stavu 3:3 prerušila prvá prestávka. V druhej časti hry opäť začali lepšie hráčky Nemšovej, keď v zápase viedli. Tesné vedenie hráčky Tvrdošína zmazali a po druhý raz v zápase viedli. Veľké šance na strane Tvrdošína zostali nepremenené ako aj trestné strieľanie. Gól do šatne inkasovali hostia po vlastnej chybe v rozohrávke. V záverečnej časti hry nikto nechcel spraviť vážnejšiu chybu, ktorá by súpera posadila na koňa. Nemšovej sa podarilo skórovať, keď domácim vyšiel jeden z brejkov. Hostia otvorili hru a snažili sa stav skorigovať a v prípade remízy ísť do predĺženia. Nemšová si v posledných minútach dvojgólové vedenie ustrážila a ujala sa vedenia v sérii, ktorá bude náročná. Tvrdošín pred zajtrajším zápasom zbrane neskladá a druhý zápas v rade bude určite atraktívny.

Góly: Haljaková 2, Sádecká 2, Ďuriková, Rabšikov, Gáliková, – 4. Buková 2, Hutirová 2, Stredanská,

ŠK 98 Pruské – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 7:8 (2:3, 3:0, 2:5) stav série 0:1

Na Považí v Dubnici sa odohrával druhý semifinálový zápas medzi Pruským a Nitrou. Na domácej palubovke lepšie začali hráčky Pruského. Slavistky stav otočili dvomi gólmi. Pruské sa dotiahlo, ale to bolo v prvej tretine z gólového apetítu domácich všetko. Slavistky sa do šatní poberali za jednogólového vedenia. Po prestávke sa domáci prebrali a začali hrať svoju hru. Pruské tromi gólmi otočilo vývoj zápasu. Nitra sa nedokázala strelecky presadiť. Záverečná dvadsaťminútovka priniesla veľké zvraty. Nitra sa naštartovala rýchlim gólom. Domácim sa nepodarilo zo šancí streliť gól, ktorý by zastavil Slavistky. Nitra v rýchlom slede minúty nastrieľala tri góly, ktorými zlomila domáce Pruské. V závere sa podarilo domácim dotiahnuť na rozdiel gólu ale pre nedostatok času sa zápas skončil víťazstvom Nitry. Hostia si pod Zobor odvážajú cenné víťazstvo a pred zajtrajším druhým zápasom majú lepšiu východiskovú pozíciu. Pruské do semifinále nevstúpilo najlepšie a zajtra bude musieť zlepšiť hru.

Góly: Hrehušová 4, Petrovská, Trošková, Dobrodejová V., – Dugovičová 3, Janegová 3, Trnková, Kňažková,