Nemšová dokázala vstať z popola, ale ani to nestačilo na výhru nad Pruským.

06.04.2013 21:19:42
Prvý finálový zápas priniesol atraktívny duel v Považskom derby.

Ženské finále odštartovalo ôsmu cestu za zlatom. Vo finále na seba narazili prvé dva celky po základnej časti. V histórii finálových sérii sa stretajú po druhý raz. Reč je o dvoch považských tímoch z Nemšovej a Pruského.

NTS FK-ZŠ Nemšová – ŠK 98 Pruské 6:7pp  (0:2, 2:2, 4:2)

stav série 0:1

Zápas začal v búrlivej atmosfére. V hale to od úvodu hučalo. Na ihrisku tomu nebolo inak. Pruské sa v 6. minúte ujalo vedenia. Hosťujúci tím náskok do predtávky zvýšil. Pruské bolo tímom ktorý bol efektívnejší. Nemšová hrala a hrala, ale iba po bránkovisko Pruského. Keď to vyzeralo na gól zasiahla Letková. V druhej tretine sa obraz hry nezmenil. Pruské dávalo góly a Nemšová hrala. Strelecky spiaca Nemšová sa zobudila v sekunde dvanástej. Dva góly do šatne pred druhou prestávkou pohrozili Pruskému na poplach. V záverečnej tretine to v hale vrelo. Vrelo to i pred Letkovou. Nemšová spustila gólové tornádo a stav otočila. Radosť Nemšovej však netrvala dlho, keď 11 sekúnd pred klaksónom vyrovnala Šponiarová.

Zápas sa musel predlžovať a bolo to už kto z koho. Šance na oboch stranách sa míňali. Rozhodnúť mohol hoci kto, ale nakoniec rozhodlo Pruské. Hrehušová dokázala prepasírovať loptičku za Hôrkovú dve minúty pred záverom predĺženia. Zlatý gól rozhodol, že víťazstvo si pripíše Pruské. Zápas ukázal, že sa máme na čo tešiť. Zaspatá Nemšová dokázala otočiť, ale nakoniec prehrala. Zajtra pokračuje druhý zápas o 14:30 hod. v sTC Púchov. Tí ktorí neprídu bude On Line TU.

Góly: 40. Ďuríková (Haljaková), 40. Strapková, 48. Izraelová (Sádekcá), 49. Izraelová (Sádecká), 57. Melišová (Strapková), 59. Izraelová (Strapková) – 6. Šponiarová (Dobrodejová), 12. Dobrodejová (Šponiarová), 23. Šponiarová (Šponiarová), 27. Petrovská (Šponiarová), 42. Dobrodejová (Šponiarová), 60. Šponiarová (Petrovská), 68. Hrehušová (Dobrodejová)